Italija potopila BiH u Zenici: Još jedna očajna partija Zmajeva

Piše D  /  15.11.2019., 10:11h

Bila je to utakmica bez ikakvog rezultatskog značaja jer su Azzuri već osigurali plasman na Euro, dok su Zmajevi od ranije ostali bez ikakvih šansi za plasman preko kvalifikacija.

Da su bolja ekipa, Talijani su to i večeras pokazali potopivši BiH s tri gola u mreži. Prvi su postigli u 21. minuti kada nakon sjajne akcije i lijepih poteza pogađa Acerbi.

Imala je i BiH svoje prilike, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu pored raspoloženog Donnarumme.

U 37. minuti Šehić je po drugi put morao vaditi loptu iz svog gola. Nakon sjajnog prodora Belottija, lopta je došla do Insignea koji lukavo pogađa nebranjeni kut za 0:2.

U drugom poluvremenu sve nade Zmajeva, da mogu do pozitivnog rezultata, ugasio je Belotti u 57. minuti. Barella ga je sjajno uposlio, a napadač Torina lijepim udarcem s 18 metara matira Šehića po treći put.

Tako je uoči posljednjeg kola sve riješeno u skupini J. Na Europsko prvenstvo plasirala se Italija, kao i Finska kojoj je ovo prvi povijesni plasman na Euro. BiH će drugu priliku imati preko Lige nacija kako bi osigurala plasman.

U posljednjem kolu izabranici Roberta Prosinečkog igrat će protiv Lihtenštajna, također u utakmici koja nema apsolutno nikakvog rezultatskog značaja jer se igra susret dvije posljednjeplasirane momčadi skupine.

19. travanj 2024 21:29