Istra 1961 ostaje prvoligaš

Piše D  /  05.08.2020., 10:08h

Jedini pogodak na utakmici postigao je Iličić (49).

Kako je Istra 1961 uvjerljivo dobila prvi dvoboj izgledalo je kako će uzvrat biti tek formalnost. No, Orijent je u Puli odigrao odličnu utakmicu i za veliki preokret nedostajala im je samo bolja realizacija. Već u prvih 15-ak minuta gosti su stvorili dvije odlične prilike, no nepreciznost i vratar domaćih Čondrić zadržali su rezultat na 0-0.

Početkom nastavka Orijent je ipak poveo, u 49. minuti stoper Mulac poslao je dijagonalu u kazneni prostor domaćih gdje je sjajno reagirao Iličić i udarcem iz prvog dodira svladati Čondrića.

Do kraja dvoboja Orijent je imao inicijativu i nekoliko izglednih prilika od kojih se ističu ona Maružina u 85. minuti kada je Čondrić krajnjim naporom spasio svoju mrežu te pokušaj Fumića iz druge minute sudačke nadoknade koji je zaustavila vratnica.

Prije dvije godine Istra 1961 je u dodatnim kvalifikacijama nadigrala Varaždin, a prošle godine je bila bolja od Šibenika. Orijentu ostaje nada kako će nastaviti putem Varaždina i Šibenika, koji su godinu nakon poraza u dodatnim kvalifikacijama ipak ušli u Prvu HNL osvajanjem prvog mjesta u Drugoj ligi.

Istra 1961 će tako za 10 dana u 1. kolu nove sezone gostovati kod Hajduka, dok će Orijent pak u 1. kolu Druge HNL u goste Osijeku II.

26. travanj 2024 10:48