Ista meta, isto odstojanje: Zrinjski svladao Slobodu golčinom Filipovića, Sarajevo rutinski protiv Mladosti

Premijer liga BiH

tra 24, 2019

Fantastičnim pogotkom Filipovića Zrinjski upisao novo slavlje

Aktualni prvaci države, nogometaši Zrinjskog slavili su u 28. kolu Premijer lige BiH protiv Slobode s 1:0 na Stadionu pod Bijelim Brijegom.

Već u drugoj minuti mogli su gosti iz Tuzle da šokiraju Plemiće, ali Baraban nije uspio iskoristiti grešku vratara domaćina. Nakon toga Zrinjski preuzima inicijativu, a najbolje prilike su imali Bencun i Filipović. Prvi je u situaciji jedan na jedan pucao pored gola, a drugi je isto uradio iz slobodnjaka.

Nakon te dvije prilike, nismo previše vidjeli u Mostaru. Zrinjski je držao loptu, ali prilika nije bilo do 30. minute kada Čurjurić dolazi do prilike, ali Muminović brani njegov udarac.

No, u 37. minuti Slobodi nije bilo spasa. Filipović je lijepo primio dodavanje Čurjurića u kaznenom prostoru, fantastično se oslobodio čuvara i zabio za 1:0. Zaslužio je krilni napadač Plemića ovaj pogodak jer je i bio najraspoloženiji igrač na terenu.

Mogla je Sloboda samo dvije minute kasnije do izjednačenja, ali Brkić sjajno brani te se na odmor odlazi s 1:0.

U drugom dijelu Zrinjski je kontrolirao igru, ali nisu Plemići previše prijetili gostima. Tek u 86. minuti nova prilika za Mostarce kada Šovšić pogađa vratnicu. Na kraju je ostalo tih minimalnih 1:0.

---

Vodeće Sarajevo pokazalo je na svom Koševu kako im ekipa Mladosti u potpunosti odgovara. Nakon što ih je u prethodne dvije utakmice ove sezone pobijedio s 0:6 i 4:0, u 28. kolu Bordo tim je slavio sa sigurnih 2:0.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu. Nakon nekoliko dobrih prilika, Sarajevo u 20. minuti dolazi do vodstva golom Hebibovića. Nakon nevjerojatnog promašaja Handžića s tri metra, domaća momčad je u 34. minuti preko Stanojević je povećala prednost poslije prekida. U drugom poluvremenu Sarajevo je rutinski privelo utakmicu kraju i slavilo s 2:0, te ostavilo Zrinjski na istom odstojanju od četiri bodova zaostatka. Do kraja je ostalo još pet kola.