Inter slavio u derbiju i vratio se na čelo tablice, dobra partija Broza

Piše D  /  25.09.2019., 11:09h

Nerazzurri, za koje je Marcelo Brozović odigrao cijeli derbi jako dobro, slavili su golom Danila D‘Ambrosija i nastavili sjajnu seriju na startu sezone, uz ukupno 10 postignutih i samo jedan primljeni gol u prvenstvu.

Prvih 20-ak minuta nije bilo udaraca na gol na Giuseppe Meazzi, a onda je u 23. Inter stigao do gola koji ga je na kraju odveo do nove pobjede. Lijevi bek Cristiano Biraghi ubacio je s lijeve strane desnom nogom na drugu vratnicu, gdje je desni bek D‘Ambrosio skočio više od Jonyja i iz blizine glavom pogodio za važna tri boda i maksimalni učinak milanskog sastava.

No, da je Lazio iskoristio neku od svojih prilika i da na golu Intera nije bio čudesni Samir Handanović drukčiji bi bio ishod u Milanu.

Odmah u 24. minuti Joaquin Correa je sjajno opalio s ruba šesnaesterca, lopta letjela prema gornjem desnom kutu, ali je Handanović sjajnom obranom spasio svoju momčad. Prvi put na utakmici. U međuvremenu je Romelu Lukaku uzvratio u 26. udarcem s ruba šesnaesterca, a lopta prošla malo pored desne vratnice.

Međutim, nastavio je Lazio vršiti pritisak na gol domaćih, a u 34. minuti Correa je propustio zicer. Izašao je sam pred Handanovića, a onda neshvatljivo i neozbiljno lobao i poslao loptu pored gola, a u međuvremenu i pao nakon malog kontakta s Handanovića ali penal nije dobio.

Minutu kasnije opet duel Handanovića i Corree. Napadač Lazija je dobio loptu u srcu šesnaesterca i sjajno pucao po zemlji uz desnu vratnicu, a Handanović skinuo i ovaj udarac. No, ni to nije bilo sve jer je slovenski čuvar mreže u 45. minuti udarac Bastosa s 12-13 metara također obranio, samo što je ovog puta uhvatio "živu loptu".

Nakon odmora Inter se pokušao konsolidirati, a u 50. minuti Correa je opet promašio nemoguće. Nakon kornera s lijeve strane napadač Lazija ostao gotovo sam na drugoj vratnici i sve što je trebao jeste s nekoliko metara glavom matirati Handanovića, ali je poslao loptu pored gola u utakmici koju će se truditi što prije zaboraviti.

Gosti su izgubili samopouzdanje nakon toliko propuštenih prilika, unatoč i ulasku Cira Immobilea u drugom dijelu, a s druge strane su u 59. minuti mogli primiti i drugi gol. Nicolo Barella izašao sam s desne strane šesnaesterca na golmana Lazija Thomasa Strakoshu, koji mu je ušao u šut i obranio, a potom se lopta odbila do Mattea Politana čiji je udarac s ruba šesnaesterca također stigao skinuti.

Do kraja je sjajna obrana Intera privela utakmicu kraju, a Lautaro Martinez u sudačkoj nadoknadi propustio zabiti za 2:0. Njegov udarac završio je pokraj lijeve vratnice, ali to nije koštalo Inter koji i dalje vodi glavnu riječ u Serie A ove sezone, piše Index.

19. travanj 2024 13:41