Inter slavio u derbiju: Brozović ponovno svih 90 minuta na terenu

Piše D  /  26.12.2018., 10:12h

U derbiju 19. kola Serie A Inter je golom Lautara Martineza u 91. minuti pobijedio Napoli 1:0 i tako učinio veliku uslugu Juventusu koji je danas kiksao kod Atalante odigravši 2:2.

Pobjedom je milanski klub smanjio razliku za drugoplasiranim Napolijem na pet bodova, no najviše je u borbi za naslov profitirao aktualni prvak iz Torina koji je povećao prednost na prvom mjestu za bod.

Bila je to uistinu siromašna utakmica gdje smo tek u posljednjim minutama vidjeli najveća uzbuđenja.

Napoli, koji je isključenjem Koulibalyja u 81. minuti stvorio stopostotnu šansu u 90. minuti, prvo je izblokiran od Handanoviča i Asamoaha, da bi im kazna uslijedila dvije minute poslije.

Duga lopta Marcela Brozovića našla je Baldea Keitu na lijevoj strani koji je centrirao u kazneni prostor Mereta gdje se najbolje snašao argentinski džoker Martinez. Pogodio je lijepo u donji desni kut Mereta za važnu pobjedu Nerazzurra.

U 95. minuti je viđena i manja gužva gdje je drugi crveni karton kod Napolija dobio Lorenzo Insigne zbog nesportskog ponašanja.

Sudac Paolo Mazzoleni kojeg je uoči utakmice javno prozvao Napolijev predsjednik Aurelio De Laurentiis, ponovno im je stao na žulj ovim isključenjem oko kojeg će se tek voditi velike rasprave.

Marcelo Brozović igrao je svih 90 minuta za Inter, Ivan Perišić do 74. minute. Šime Vrsaljko kod domaćina, odnosno Marko Rog kod gostiju, ostali su svih 90 minuta na klupi.

20. travanj 2024 15:41