Inter ispustio pobjedu u Firenci, Brozović ponovno odličan - upisao je asistenciju

Piše D  /  15.12.2019., 10:12h

Kako je utakmica počela, bilo je za očekivati kako ćemo gledati pravu golijadu, ali do nje ipak nije došlo, a završilo je rezultatom 1:1.

Inter je poveo u 8. minuti kada Borja Valero zabija za vodstvo nakon asistencije Marcela Brozovića. Španjolac je sjajno okrenuo srpskog braniča Milenkovića i pogodio u bliži kut. Bila je to treća asistencija najskupljeg hrvatskog reprezentativca u sezoni, a uz njih je upisao i dva pogotka.

Na drugoj strani, mogao je Milan Badelj donijeti izjednačenje Fiorentini, ali je njegov sjajan udarac u desne rašlje još bolje obranio Handanović.

U 39. minuti Inter je po drugi put zatresao mrežu kada je pogodio Lautaro Martinez, ali je nakon VAR-a gol poništen zbog zaleđa.

U drugom poluvremenu Inter je igrao onoliko koliko mu je trebalo. Držali su posjed lopte kao i Fiorentinu daleko od svog gola. Ni gosti iz Milana nisu previše prijetili, jedino se može izdvojiti 63. minuta kada je ponovno Martinez bio u centru pažnje, ali ovog puta udarac glavom argentinskog napadača odlazi pored gola.

Očekivala se tipična Contijevska pobjeda i preuzimanje vrha ljestvice s dva boda ispred Juventusa, ali je u sudačkoj nadoknadi uslijedio šok.

19-godišnji srpski napadač Dušan Vlahović sjajno se sjurio prema gostujućem golu, pretrčao Škriniara i sjajno zabio za erupciju oduševljenja na Artemio Franchiju i konačnih 1:1.

Inter se ovim remijem izjednačio na vrhu ljestvice s Juventusom s 39 bodova.