Inter ispao iz Lige prvaka: Šarena momčad Barce šokirala Nerazzurre

Piše D  /  10.12.2019., 11:12h

Mjesto među 16 najboljih ranije su osigurali Barcelona, Bayern, Juventus, RB Leipzig, Manchester City, PSG, Real Madrid i Tottenham, prenosi Hina.

U skupini F Barcelona je slavila kod Intera s 2-1, dok je Borussia Dortmund s 2-1 kod kuće pobijedila češku Slaviju.

Barcelona je u Milano došla u oslabljenom sastavu bez Messija, Piquea i Albe, ali je povela u 24. minuti preko Carlesa Pereza. Pred kraj prvog dijela Lukaku poravnava, a u drugom dijelu je Inter napadao, no Barca je golom mladog Fatya tri minute prije kraja pokopala talijansku momčad.
Ivan Rakitić je kao kapetan počeo utakmicu, a izašao je iz igre u 63. minuti, dok je Marcelo Brozović odigrao svih 90 minuta za Inter.

Borussia je jedva svladala Čehe golom Brandta u 61. minuti, pa su Nijemci prošli uz obilatu pomoć Barcelone.

U skupini G Benfica je pobijedila Zenit s 3-0, a Lyon i RB Leipzig su odigrali 2-2.

Lyon je ugostio Leipzig koji je već osigurao osminu finala, ali su Nijemci u prvom poluvremenu vodili s 2-0 golovima iz penala Forsberga i Wernera. Aouar je smanjio na samom početku drugog dijela, a sedam minuta prije kraja Depay izjednačava na 2-2 i odvodi Lyon dalje.

Benfica nije mogla u osminu finala, ali je pobjedom nad Zenitom osigurala treće mjesto u skupini i nastup u Europskoj ligi. Zenit je tragičar večeri jer je do 83. minute bio u osmini finala, a nakraju je kao zadnji ostao bez Europe.

U skupini G u izravnom okršaju za prolaz u Amsterdamu Valencia je golom Rodriga u 24. minuti svlada Ajax, pa prošlogodišnji finalist ostaje bez osmine finala.

Chelsea je na Stamford Bridgeu slavio protiv Lillea s 2-1 i prošao dalje. Mateo Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za domaće, dok je Domagoj Bradarić ostao na klupi Lillea.

U skupini E Napoli je kod kuće svladao Genk s 4-0, dok je Liverpool u izravnom okršaju za prolaz slavio kod Salzburga s 2-0.  Europski prvak Liverpool je opasno živio u Salzburgu, u prvih 15 minuta vratar Redsa Alison je obranio nekoliko velikih prilika domaćina, kome je igrala samo pobjeda za prolaz. U posve otvorenoj utakmici Liverpool je poveo u 57. minuti nakon prodora Manea i ubacivanja za Nabila Keitu, koji glavom pogađa mrežu Austrijanaca. Samo minutu kasnije Salah podiže prednost na 2-0, a Egipćanin je zabio sjajan gol gotovo iz nemoguće pozicije, iskosa iz mrtvog kuta nakon što je pretrčao vratara Salzburga.

Dejan Lovren je igrao do 53. minute.

Napoli je na svom stadionu već nakon 37 minuta utakmice vodio s 3-0 protiv belgijske momčadi, a strijelac sva tri pogotka bio je Poljak Milik. Kod prvoga gola u 3. minuti jako mu je pomogao vratar Genka, 17-godišnji Maarten Vandevoordt koji je postao najmlađi golman koji je branio u povijesti Lige prvaka. No svoj debitantski nastup neće pamtiti po dobrom jer se kod prvoga gola Talijana spetljao prilikom povratne lopte svog braniča i praktički poklonio gol Napoliju.  U drugom dijelu je Mertens iz penala zabio i četvrti gol za Talijane, čiji je trener Ancelotti najavio da mu je ovo bila posljednja utakmica na klupi Napolija.

Liverpool je pobjednik skupine s 13 bodova, Napoli je skupio 12, Salzburg će s 7 bodova nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, a Genk ima jedan bod.

17. travanj 2024 01:41