Inter i Manchester United u četvrtfinalu Europa lige

Piše D  /  05.08.2020., 11:08h

Manchester United je u uzvratnom dvoboju osmine finala na svom Old Traffordu svladao LASK iz Linza s 2:1 (0:0) što mu je nakon 5:0 iz prvog dvoboja odigranog početkom ožujka bilo dovoljno za lagani prolazak dalje, dok je Inter u jednoj utakmici na neutralnom terenu u Gelsenkirchenu svladao Getafe s 2:0 (1:0), prenosi Hina.

U Manchesteru je prvo je Wiesinger u 55. minuti lijepim udarcem sa 20-ak metara doveo LASK u vodstvo, no samo dvije minute potom Lingard je uspio izbjeći zaleđe i poravnati na 1:1 da bi se Martial u 88. minuti "prošetao" kroz obranu gostiju i postigao pobjednički pogodak.

Petar Filipović igrao je za LASK od 80. minute.

Manchester United će u četvrtfinalu 10. kolovoza igrati protiv FC Kopenhagena koji je ranije u srijedu na svom terenu svladao Istanbul Basaksehir s 3:0 (1:0) i tako nadoknadio 0:1 poraz iz prve utakmice u Istanbulu. Dvostruki strijelac za danski sastav bio je Wind (4, 53-11m), a konačni rezultat postavio je Falk (62). Robert Mudražija igrao je za FC Kopenhagen do 53. minute, a Karlo Bartolec je u igru ušao u 84. minuti.

Inter je slavio protiv Getafea u osmini finala Europa lige s 2:0 i plasirao se u četvrtfinale drugog najvećeg europskog klupskog natjecanja.

Prvi pogodak na susretu zabio je Romelu Lukaku u 33. minuti susreta nakon asistencije Alessandra Bastonija, a konačnih 2:0 postavio je Christian Eriksen pogotkom u 83. minuti.

U četvrtfinalu Intera čeka okršaj protiv boljeg iz dvoboja Glasgow Rangersa i Bayerna iz Leverkusena.

23. travanj 2024 19:03