Inter deklasirao Shakhtar i ušao u finale. Hrvati nastavljaju svoj niz i u Europa ligi

Piše D  /  17.08.2020., 10:08h

Plasmanom Nerazzurra u finale, Hrvati će nastaviti svoj niz igranja finala i u Europskoj ligi zahvaljujući Marcelu Brozoviću. Iako se u posljednje vrijeme po talijanskim medijima pisalo kako će Inter otjerati hrvatskog veznjaka zbog njegovog ponašanja van terena, to se vjerojatno neće dogoditi jer Antonio Conte ne može zamisliti vezni red bez Brozovića.

Marcelo je i večeras dominirao na toj poziciji zadnjeg veznog. Zaustavljao je napade Shakhtara, povezivao igru kod Intera te je upisao i asistenciju. Njegovim ulaskom u finale Hrvati možda započinju lijepu tradiciju i Europskoj ligi baš kao što su već napravili u Ligi prvaka. Ovo će biti treće finale zaredom u kojem će jedan Hrvat igrati jer su prije Brozovića tu bili Vrsaljko i Kovačić. Šime je s Atletico Madridom, baš kao i Mateo s Cheseajem i osvojili ovo natjecanje.

Što se tiče večerašnje utakmice Inter je rutinski odradio posao. Conteova formacija 3-2-3-2 se ponovno pokazala uspješnom jer Ukrajinci nisu mogli apsolutno ništa Interu.

Prvo poluvrijeme i nije nagovještavalo ovako sigurnu pobjedu talijanske momčadi. Kao i obično Inter je prepustio loptu protivnicima i strpljivo čekao svoju priliku. Ponovno je urodio plodom taj visoki presing jer u 19. minuti Pjatov predaje loptu Barelli, a ovaj s lijeve strane pronalazi Lautara Martineza koji glavom donosi vodstvo iz prve prilike. Iako je Shakhtar imao loptu u nogama, nisu uspijevali zaprijetiti Handanoviću te su poluvrijeme završili bez udarca u okvir gola.

U drugom ponovno ista igra, Ukrajinci drže loptu, a Talijani prijete. No, u 62. minuti konačno je i Shakhtar stvorio veliku priliku kada je Moraes je ostao sam i pucao glavom s nekih 10-ak metara, ali Handanović je sjajno obranio. Taj promašaj im se osvetio dvije minute kasnije.

U 64‘ je Inter izborio korner kojeg je izveo Marcelo Brozović, a D‘Ambrosio glavom pogađa za 2:0.

Taj pogodak se pokazao i ključnim u pobjedi Intera jer tada Shakhtar morao baciti sve karte u napad. Nerazzurri su to iskoristili i doslovno pojeli Ukrajince na terenu. Čim bi Inter izašao u visoki presing oduzimao bi loptu i jednostavno dolazio do prilika.

Sjajni napadački duo je do kraja izbušio Pjatova. Martinez jednom i Lukaku dva puta za visokih 5:0.

Inter će tako u finalu u petak igrati protiv Seville koja je jučer bila bolja od Manchester Uniteda s 2:1.