Icardi donio bod Interu, Rakitić promašio kolosalnu priliku za Barcu

Piše D  /  06.11.2018., 11:11h

Na Giuseppe Meazzi Inter i Barcelona su odigrali 4. kolo skupine B Lige prvaka i podijelili bodove remizirajući 1:1.

Čak četvorica Hrvata igrala su u ovom susretu najelitnijeg klupskog natjecanja. Ivan Perišić, Marcelo Brozović bili su starteri u Interu, kao i Ivan Rakitić kod Barcelone.

Nije to bila neka spektakularna utakmica kakva se najavljivala, pogotovo ne u 1. poluvremenu u kojem gotovo ništa nismo vidjeli. Nije bilo Lea Messija te je Suarez ponovno vodio glavnu riječ u napadima Barcelone, no Urugvajac iz nekoliko prilika nije uspio zatresti mrežu.

Od Intera baš ništa nismo vidjeli u prvih 45 minuta. Igrali su Nerazzurri kao da im odgovara neriješen rezultat i nisu imali previše ambicija za napad.

Najveću priliku na utakmici imao je Ivan Rakitić u 59. minuti kada je izašao sam ispred Handanovića, ali loše puca ravno u njega i propada ogromna prilika da Barca povede. Pet minuta kasnije konačno je i Inter zaprijetio i to preko Politana, ali nakon sjajnog skoka ne uspijeva glavom pogoditi u okvir gola.

Inter je u finišu krenuo po tri boda i započeo je visoki presing na obranu Barcelone. A, svi dobro znamo što se dogodi kada se otvorite Kataloncima. Barca je u tri poteza izbacila Malcolma u mat situaciju koji dovodi goste u vodstvo u 83. minuti

No, milanski klub se nije predavao i nošen fantastičnom atmosferom s tribina dolazi do izjednačenja samo tri minute kasnije. Strijelac je bio tko drugi nego Mauro Icardi koji se tako osvetio Kataloncima što mu nikada nisu dali priliku iako je prošao čuvenu La Masiju.

1:1 je bio i konačan rezultat, rezultat kojim su obje ekipe mogle biti zadovoljne. Mada bi se Talijani morali zabrinuti jer im je Tottenham nakon pobjede nad PSV-om došao na tri boda zaostatka.

26. travanj 2024 10:11