Hrvatske odbojkašice pomele domaćine i plasirale se u osminu finala

Piše D  /  28.08.2019., 10:08h

Hrvatska je trećom pobjedom i s 10 bodova osigurala plasman među četiri prvoplasirane u skupini, a pobjedom nad Mađaricama osigurale su i najmanje treće mjesto, a ako Rumunjska dobije Azerbajdžan, mogu biti i druge, što bi značilo i lakši ždrijeb u osmini finala.

U dvoboju s Mađarskom Hrvatska je bila dominantna od rezultata 7:7 u prvom setu, kada se brzo odvojila na 12:7 i okončala prvu dionicu igre s 25:20. U drugom setu naše odbojkašice su na krilima sjajne Samante Fabris opet brzo došle do prednosti od 7:3, da bi Mađarice izjednačile na 21:21. Srećom, proradio je blok hrvatskih odbojkašica pa je i drugi set otišao na našu stranu s 25:23.

Treći set su bolje otvorile Mađarice (8:5, 11:7), bodrene fanatičnom publikom vodile su i s 14:9, da bi Hrvatska došla na zaostatak od 17:18 i 20:21, a potom i izjednačila na 22:22 i dodirom mreže Mađarica u sljedećoj akciji prešla u vodstvo 23:22. Mađarice potom ne koriste čak šest set-lopti, a opet sjajnim blokom Hrvatska iskorištava petu meč-loptu za konačnih 35:33 i maksimalnu pobjedu.

U redovima Hrvatske najbolja je bila Samanta Fabris s čak 25 poena, a Karla Klarić je dodala 16 poena.

U našoj skupini Azerbajdžan je slavio protiv Estonije s 3:2.

Na EP-u, koje se održava od 23. kolovoza do 8. rujna, sudjeluju 24 reprezentacije podijeljene u četiri skupine u Mađarskoj, Slovačkoj, Poljskoj i Turskoj.

25. travanj 2024 06:01