Hrvatska u sjajnoj utakmici pobijedila Katar i osvojila grupu

Piše D  /  19.01.2021., 07:01h

Hrvati su imali najbolje otvaranje na ovom Svjetskom prvenstvu. Od početka su vodili s golom ili dva razlike, a u 12. minuti odlaze i na plus 3 (6:3). Mogli su Kauboji imati i veću razliku jer je Pešić sjajno branio, ali u većini slučajeva se lopta odbijala do katarskih igrača.

Pored Pešića treba pohvaliti i hrvatsku obranu jer nisu dozvoljavali protivnicima lake šuteve, a u napadu je Hrvatska igrala raznovrsno i sa svih pozicija prijetila. No, nakon time-outa budi se i Katar. U 20. minuti mogao je Katar i do izjednačenja, ali na vrata je stao Šego i upisao svoju prvu obranu. Na drugoj strani Hrvati odlaze na plus 2 (10:8), a Šego Kataru skida još jedan sedmerac.

Ipak, u 26. minuti Katar stiže do izjednačenja 10:10, a u 28‘ su mogli i do vodstva, ali nevjerojatni Šego i treći put brani sedmerac. Golom Martinovića u posljednjoj sekundi Hrvati na odmor odlaze s plus 2 (13:11).

U prvom poluvremenu je Katar imao čak 5 sedmeraca, a Hrvatska niti jedan iako su makedonski suci mogli mirne duše pokazati na penal u nekim situacijama kada je Marić trpio prekršaje.

U 35. minuti Šego je upisao svoju 4. obranu, a Marić svojim trećim golom vraća Hrvatskoj najveću prednost od plus 3 (15:12). Ali, isključenjem Martinovića Katar se brzo vraća na gol zaostatka. Čim se Hrvatskoj vratio isključeni igrač, vratila se i veća prednost, a u 42. minuti Čupić ne koristi sedmerac pri rezultatu 18:15.

Kazna je brzo usljedila i isključenjem Muse Katar opet dolazi na minus 1 (19:18). U 50. minuti Marin Šego brani četvrti sedmerac, a na drugoj strani Marić svojim petim golom zabija za 23:20.

No, da se dogodi neizvjesna završnica pobrinuli su se suci koji opet ne sude očigledan prekršaj nad Marićem za sedmerac, a Katar iz polukontre dolazi na 23:22. Burno je reagirao Červar na suce i to je urodilo plodom jer su uz gol Štrleka i isključili jednog katarskog igrača.

U 55. minuti Šarac radi vrhunski posao u obrani, a Štrlek zabija na prazan gol za 26:23. U 59. minuti Šego je upisao svoju šestu obranu, a Červar je uzeo time-out samo da se zahvali igračima na požrtvovnosti.

Na kraju je završilo 26:24 i Hrvatska kao vodeća prenosi 3 boda u drugu fazu. Katar je kao drugoplasirani prenio 2 boda, a Japan 1.

Što se strijelaca tiče Štrlek je bio najefikasniji sa 6 golova, dok su Marić (igrač utakmice) i Mamić zabili po 5. Pešić je imao 4 obrane (sve u ranoj fazi utakmice), a Šego 6 od kojih su 4 skinuta sedmerca.

Za Katar je najviše golova dao Carol Marzo - 7.

26. travanj 2024 05:28