Hrvatska svladala Tunis!!! Čekamo pobjedu Francuza za odlazak na OI

Piše D  /  14.03.2021., 07:03h

Nije se Hrvatska u ranoj fazi uspjela odlijepiti na veću prednost i činilo se kako ćemo opet gledati tešku i dramatičnu završnicu. Pogotovo se to mislilo kada smo s igračem manje ispustili plus 3 i Tunis se vratio u rezultatski egal (12:12).

Ipak Marino Marić u zadnjoj sekundi prvog poluvremena zabija za prednost na odmoru 14:13.

Govorio je Pero Metličić na poluvremenu u RTL-ovom studiju kako ovo opet nije dobra utakmica i kako se konstantno mučimo s ekipama koje bi nekada lakoćom dobivali i ne bi nikada dovodili utakmicu u neizvjesnost.

Taj govor kao da su čuli i hrvatski rukometaši u Francuskoj te su u drugo poluvrijeme furiozno krenuli i brzo slomili Tunižane. Napokon smo vidjeli onu pravu hrvatsku igru - čvrstu i neprobojnu u obrani te kreativnu i lepršavu u napadu.

U 42. minuti bilo je plus 6 (23:17) i moglo se na miru gledati ostatak susreta. Barem smo tako mislili...

No, u 55. minuti Tunis je istopio zaostatak od sedam golova, ponajviše zbog naših grešaka, te došao na minus 3 (27:24), a Hrvatska je dobila i dvije minute kazne. Ipak, u posljednje dvije minute se ušlo s 29:25, a kada je Pavlović zabio za plus 5 bilo je jasno da će Hrvati slaviti večeras.

Na kraju je završilo 30:27.

Tako su Kauboji upisali 4. bod na kvalifikacijskom turniru i sada sve ovisi od utakmice između Francuske i Portugala.

Podsjetimo, Hrvatsku u Tokio vodi pobjeda Francuske nad Portugalom (tada ispada Portugal) te ako Portugalci dobiju s više od sedam razlike (tada ispada Francuska). U slučaju da Portugal pobijedi od jedan do šest golova razlike, Hrvatska prvi put od Sydneya (2000.) ne bi otišla na Igre.

24. travanj 2024 05:14