Hrvatska s izmiješanim sastavom nakon preokreta slavila u kišovitoj Puli. Nažalost pobjedu pokvarila ozljeda Vlašića

prijateljski susret s Gruzijom

stu 19, 2019

Hrvatska je na stadionu Aldo Drosina u Puli odigrala prijateljsku utakmicu s Gruzijom. Iako nije bilo rezultatskog značaja, bilo je zanimljivo vidjeti kako će neke nove Vatrene koji nisu propustili priliku da obraduju domaću publiku i slave s 2:1.

Iako je Zlatko Dalić dosta promiješao sastav i dao priliku igračima koji nemaju baš priliku obući dres Vatrenih, na papiru je Hrvatska i dalje glasila za velikog favorita. Ali, na terenu, barem u ranoj fazi Gruzija je bila ravnopravan protivnik.

Hrvatska je istrčala u sastavu: Kalinić - Bartolec, Jedvaj, Škorić, Melnjak - Badelj, Kovačić - Perišić, Pašalić, Rebić - Oršić.

Na prvu priliku se čekalo do 10. minute kada udarac Perišića lakoćom zaustavlja Makaridze, ali tri minute kasnije Gruzijci stvaraju još veću šansu. Kakabadze je probio po desnoj strani, Džigauri s deset metara prizemno tukao, a lopta odlazi pored gola.

Na drugoj strani uzvraća ponovno Perišić, ali vratar Gruzije i ovaj put brani udarac hrvatskog kapetana.

I onda šok u Pulu. U 19. minuti Papunašvili je tukao s vrha šesnaesterca, a onda lopta kroz ruke prošla Lovri Kaliniću koji je ovdje morao puno bolje reagirati.

No, u 25. minuti Vatreni dolaze do izjednačenja. Mislav Oršić je ubacio, a gruzijski kapetan nespretno šalje loptu u svoju mrežu.

Minuti kasnije mogla je Hrvatska i povesti kada Rebić stvara šansu za Perišića, ali igrač Bayerna pogađa gredu.

Nakon toga utakmice se primirila i do kraja poluvremena nismo vidjeli većih prilika.

Već na poluvremenu Dalić je izvršio nekoliko izmjena. Simon Sluga je ušao umjesto Lovre Kalinića. Umjesto Tina Jedvaja ušao je Duje Ćaleta-Car, Josip Juranović zamijenio je Karla Bartoleca, a umjesto Mislava Oršića zaigrao je Marko Rog.

Silovito je Hrvatska ušla u nastavak s novim igračima i to je odmah dalo rezultata. Josip Juranović je sjajno ubacio s desne strane u 53. minuti, a Ivan Perišić s pet metara glavom pogađa za preokret i oduševljenje istarske publike.

I nakon vodstva Hrvatska je držala konce igre i stvarala prilike, ali najveća dolazi tek u 78. minuti kada se Ante Rebić, željan igre, lakoćom rješava gruzijskog čuvara izlazi sam pred vratara, ali ga ne pokušava predriblati i propada velika prilika.

Nažalost Nikola Vlašić koji je ušao umjesto Matea Kovačića dobio je žestok udarac i u bolovima je napustio igru i nije se vraćao. Nadamo se kako nije riječ o ozbiljnijoj ozljedi već Dalić nije želio ništa riskirati te ga je ostavio van igre.

Pred kraj susreta je počeo i jak pljusak u Puli što je dodatno otežalo igru, a otjerao je i većinu publike sa stadiona.

S igračem više i po teškim uvjetima Gruzijci su prijetili u finišu, ali nisu uspjeli svladati Slugu i Hrvatska je upisala pobjedu od 2:1.

Article_Bottom_970x250