Hrvatska razbila Makedoniju i osigurala plasman u drugi krug natjecanja

Piše D  /  14.01.2019., 07:01h

Treća utakmica i treća i pobjeda hrvatske rukometne reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u Danskoj i Njemačkoj. Kauboji su večeras u Munchenu u domaćoj atmosferi pobijedili Makedoniju s 31:22

Ponovno je to bila jedna utakmica bez stresa za izabranike Line Červara jer su se Makedonci držali u rezultatskom egalu početnih desetak minuta, a Hrvatska prvu osjetniju prednost radi u 14. minuti kada vode 7:4. Deset minuta kasnije Hrvatska radi i najveću prednost od plus 6 kada Vranković pogađa za 13:7. Na odmor se otišlo s pet razlike za Kauboje.

No, u 36. minuti Makedonci dolaze na minus 3 (18:15) i nakon toga su dugo vremena bili u mogućnošću da se u potpunosti vrate u utakmicu, ali ispod tri razlike nisu mogli. U nastavku je Hrvatska ubacila u brzinu više i u 47. minuti golom Željka Muse pobjegla na novih 5 razlike (24:19).

U 53. minuti golom Mandića preko cijelog terena na prazan gol Hrvatska odlazi na plus 6 i bilo je jasno kako će Hrvati upisati novo slavlje. Do kraja se ta prednost i povećala, a na kraju je završilo 31:22.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Domagoj Duvnjak sa 6 golova i Marin Šego s 14 obrana i čak jednim golom. Karačić, Mandić i Šipić su zabili po 4, Stepančić i Musa po 3, a Horvat i Vranković po 2 gola. U strijelce su se još upisali Kozina i Vida. Domagoj Duvnjak je proglašen za igrača utakmice.

Kod Makedonaca je najefikasniji bio Manaskov sa 6 golova.

Vrijedi spomenuti kako je obrana Hrvatske bila na razinu u ovoj utakmici, pogotovo u prvom poluvremenu i evidentno se podigla u odnosu na onaj susret s Islandom. Šego i dalje vrhunski brani na ovom prvenstvu, a večeras je skupio 14 obrana. No, ono što može zabrinuti je neigranje Luke Cindrića koji ni drugu utakmicu zaredom nije odigrao niti jednu minutu. Radi li se o nekoj ozljedi ili je riječ o nečemu drugom, saznat ćemo uskoro.

Hrvatskoj slijedi dan odmora, a zatim će igrati protiv Bahreina, a i ta utakmica će poslužiti da se ključni igrači dodatno odmore. U posljednjem kolu u četvrtak Hrvatska će igrati protiv Španjolske i taj susret će biti borba za prvo mjesto skupine B, odnosno borba za 4 boda koja se prenose dalje.