Hrvatska osvojila srebro i ostvarila najveći uspjeh ove generacije

Piše D  /  22.07.2018., 09:07h

Košarkaška reprezentacija Hrvatske do 20 godina ostvarila je najveći uspjeh ove generacije osvojivši srebrenu medalju na Europskom prvenstvu u Njemačkoj.

Hrvatska je u finalu poražena od Izraela s 80:66, no to ne umanjuje uspjeh ove generacije u koju nitko nije polagao velike nade kako mogu do dobrog rezultata.

Što se same finalne utakmice tiče, Izrael je od starta nametnuo svoj ritam, a Hrvati su imali problema s protokom lopte, zatvaranjem defenzivnog skoka i šuta iz igre, koji je u prijašnjim utakmicama bio perfektan.

Izraelska prednost je polagano rasla, a na poluvremenu se zaustavila na plus 11 (45:34). No, Hrvatska u samo tri minute treće četvrtine vraća utakmicu u egal smanjivši prednost Izraelaca na samo dva koša razlike (47:45). Ipak, Izraelci prebacuju u brzinu više i ponovno odlazne na dvoznamenkastu prednost u posljednjoj četvrtini i na kraju mirno privode utakmicu kraju.

Izrael su do zlatne medalje predvodili Beni i Zoosman sa po 17 koševa dok je Brisker ubacio 16. Kod Hrvatske je najbolji bio Mate Kalajžić s 18 poena i 7 skokova. Josip Barnjak je ubacio 10 koševa.

Na putu do finala reprezentacija pod vodstvom izbornika Damira Rajkovića imala sve pobjede. U skupini je svladala Francusku (68-56), Ukrajinu (93-78) i Španjolsku (85-70). U osmini finala Hrvatska je svladala Veliku Britaniju (93-62) u četvrtfinalu bila bolja od Italije (79-68), a u polufinalu nadigrala domaćina Njemačku (69-61). U finalu je Izrael ipak bio prejak.

25. travanj 2024 19:54