HRVATSKA JE U FINALU!!! Mladi Kauboji slomili i Portugalce u dramatičnoj završnici

Piše D  /  27.07.2019., 10:07h

Hrvatska rukometna U-21 reprezentacija ostvarila je povijesni uspjeh i prošla u finale Svjetskog prvenstva. Mladi Kauboji su u polufinalu svladali Portugal s 31:28

Znalo se kako će ovo biti teška utakmica jer su se ove dvije momčadi susrele i u sklopu skupine C, a tada je Hrvatska slavila s 32:30 što je bila i najneizvjesnija utakmica Hrvata na ovom prvenstvu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u konstantnom vodstvu Hrvatske, ali Portugal nije dozvoljavao da se izabranici Davora Dominikovića odlijepe na veću prednost. No, na odmor Hrvati ipak odlaze s prednošću od tri razlike 12:9.

Drugo poluvrijeme Hrvati odlično otvaraju i s dva gola bježe na pet razlike. Ali, pokazao je Portugal kako su i oni zasluženo u polufinalu, te serijom 4:0 dolaze na smo pogodak zaostatka u 36. minuti (14:13).

Neko vrijeme se igralo gol za gol, a u 40. minuti Fernandez pogađa za izjednačenje 17:17, a isti igrač zabija i naredni pogodak za vodstvo Portugala 17:18.

Nakon time-outa Dominikovića, udarac Milete je obranio portugalski vratar, ali u nastavku su Hrvati ipak uspjeli doći do izjednačenja. Najviše problema Hrvatskoj je radio  pivot Frade koji je držao Portugal u minimalnom vodstvu. Kod Hrvata je u tim trenucima Šarac bio raspoložen i nije dozvoljavao da se protivnik odmakne. Kada se podigla obrana, Hrvatska je 10 minuta do kraja preokrenula rezultat i imala dva gola razlike 24:22, a u 53. minuti Vistorop s igračem manje donosi prednost od tri razlike. No, sjajni Valerio donio je dramu u susret. Tri puta je portugalski vratar obranio udarce Hrvata, ali i na drugoj strani je i Ereš bio sjajan, a Miletić je 5 minuta do kraja donio Hrvatskoj novih plus 3 (26:23).

Ključni napad Hrvatska je imala 3 minute do kraja s igračem više i kada Špruk zabija svoj prvi pogodak na susretu za novih plus 3 (28:25), sve je bilo gotovo. Kasnije je i Panjan upisao svoju prvu obranu, a Mileta na drugoj strani donosi Hrvatima plus 4 (29:25).

Na kraju je završilo 31:28 i slavlje je moglo početi.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Martinović s 8, Mileta sa 7 i Šarca sa 6 golova, dok je Ereš imao 9 obrana. Kod Portugala je najefikasniji bio Diogo Silva s 9 golova.

Hrvatska će tako po prvi put u svojoj povijesti igrati finale U-21 Svjetskog prvenstva, a protivnik će im biti Francuska, koja je u polufinalu s 35:33 porazila Egpat kojeg su mnogi stavljali kao favorita za naslov. Finale je na rasporedu u nedjelju od 16:30 sati.

14. travanj 2024 18:27