Hrvatska ima osvajača Europa lige: Kovačićev Chelsea do nogu potukao Arsenal

Piše D  /  29.05.2019., 10:05h

Nogometaši Chelseaja po drugi put u svojoj povijesti osvojili su Europsku ligu. U Bakuu su snage odmjerili protiv gradskog rivala Arsenala i razbili ih s 4:1 fantastičnom igrom u drugom poluvremenu.

Iako u prvom poluvremenu nismo vidjeli golove, gledali smo dobru utakmicu u visokom tempu. Chelsea je više držao loptu, ali je Arsenal bio konkretniji u napadu. Međutim, malo smo vidjeli kreativnosti od napadačke linije Topnika. Najopasniji njihov igrač bio je Kolašinac, koji je dva puta dobro zaprijetio. Jednom mu je udarac prošao tik iznad grede, a drugi put Kepa Arrizabalaga obranio.

Chelsea je najbolju priliku imao preko Emersona, ali njegov udarac je sjajnom intervencijom skinuo Petr Čech. I Giroud je jednom zaprijetio, ali ponovno sjajni Čech čuva svoju mrežu.

No, zato u drugom poluvremenu nije nedostajalo golova. U 15 minuta Chelsea je u potpunosti razbio svoje gradske rivale zabivši im tri pogotka.

Prvi je bio djelo Oliviera Girouda u 49. minuti koji je sjajno iskoristio ubačaj Emersona i u maniru velikih golgetera glavom u padu svladao Čecha. Bivši napadač Arsenala je tako zabio bivšem vrataru Chelseaja. Bio je ovo 11. pogodak Girouda u Europskoj ligi i Francuz je postao najbolji strijelac ovog natjecanja.

U 60. minuti Chelsea vodi s 2:0. Jorginho je uzeo loptu u opasnoj zoni, Kovačić se sjajno zagradio i gurnuo do Hazarda, a ovaj pronalazi usamljenog Pedra koji preciznim udarcem novo slavlje među navijačima plavog dijela Londona.

Nisu se nogometaši Arsenala ni oporavili, a već je uslijedio novi šok. Ponovno je Kovačić odigrao važnu ulogu, a u nastavku se Giroud sjajno postavio i izborio jedanaesterac za svoju momčad. Odgovornost je preuzeo Hazard i lakoćom matirao Čecha za velikih 3:0.

Kakvu-takvu nadu Arsenalu je vratio Iwobi u 69. minuti kada je lijepo pogodio natrčavši na odbijenu loptu.

No, u 72. minuti Giroud i Hazard su ugasili sve nade Topnika. Francuski napadač je sjajno pronašao Belgijanca prebacivši dvojicu protivničkih braniča, a Hazard nema težak posao da donese četvrti gol Chelseaju.

U 76. minuti igru je napustio Mateo Kovačić i može se reći kako mu je ovo vjerojatno bila najbolja partija u plavom dresu londonske momčadi.

Raspala se u potpunosti zadnja linija Arsenala u nastavku, Chelsea je propustio nekoliko prilika da zabije i peti pogodak gradskim rivalima. I Arsenal je imao dobru priliku u 84. minuti kada Willock iz kolosalne prilike puca pored gola.

Na kraju je završilo 4:1 i Chelsea je više nego zasluženo osvojio naslov, a Arsenal je ovim porazom ostao i bez plasmana u Ligu prvaka.

26. travanj 2024 05:15