Hrvatska će finale igrati protiv Španjolske!

Piše D  /  24.01.2020., 10:01h

Španjolska je očekivano u polufinalu svladala Sloveniju s 34:32

Bila je ta utakmica u sjeni one koju su prije u istoj areni u Stockholmu odigrali Hrvatska i Norveška i gdje je viđena drama nad dramama u kojoj su Kauboji nakon dva produžetka slavili s 29:28.

Furija je kontrolirala utakmicu od samog početka, a na odmor odlaze s plus 5 (20:15). U nastavku su pobjegli i na plus 6 te se činilo kako je sve riješeno. No, opustili su se Španjolci u finišu gdje Slovenija minutu prije kraja dolazi na pogodak zaostatka 33:32. Ali, Španjolci su imali zadnji napad i čuvali loptu, a još je i Dujshebaev zaključio pobjedu 34:32.

Tako će Španjolska u velikom finalu igrati protiv Hrvatske, dok Sloveniji preostaje borba za broncu gdje će u utakmici za treće mjesto igrati protiv Norvežana.

Kod Španjolaca je Dujshebaev bio najefikasniji sa 6 golova i 6 asistencija, a isto su zabili i Fernandez i Entrerrios. Kod Slovenije je najbolji bio Dolenec sa 7 golova.

Podsjetimo, Hrvatska i Španjolska su prije dva dana igrali posljednje kolo skupine 1 u kojem je završilo neriješenim rezultatom 22:22.

13. travanj 2024 01:02