Hrvatska bez ikakve želje izgubila utakmicu za peto mjesto od Šveđana

Piše D  /  26.01.2019., 10:01h

Hrvatska rukometna reprezentacija je porazom završila nastup na Svjetskom prvenstvu u Danskoj i Njemačkoj. Kauboji su u borbi za peto mjesto u danskom Herningu poraženi od Švedske sa sigurnih 28:34.

U totalno nebitnoj utakmici Hrvati se nisu ponašali onako kako su izjavljivali prije susreta. Nije se vidjela nikakva želja da se s pobjedom završi turnir, a Šveđani su od samog početka diktirali tempo i njihovo slavlje niti u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje.

U 20. minuti Skandinavci su otišli i do visokih plus 6 (8:14), ali su Hrvati ubrzo smanjili na 13:15. Mogli su Červarovi izabranici doći i na pogodak zaostatka, ali su na kraju mogli biti sretni što se na odmor otišlo s plus 3 za Šveđane (13:16) koji su u posljednjim sekundama promašili dva čista zicera.

Previše su Hrvati griješili u prvom poluvremenu kao da su glavama već bili kući, a ne u dvorani. 10 izgubljenih lopti i realizacija u napadu od 46% nije nešto čime se mogu pohvaliti.

Početkom drugog dijela Šveđani ponovno odlaze na plus 6 (13:19) i nakon toga se dugo igrao gol za gol. U 44. minuti vodili su Skandinavci i s najvećih plus 7 (21:28), a najbliže što su Hrvati uspjeli doći bilo je na minus 4.

Na kraju je završilo s uvjerljivih 28:34.

Ovim porazom Hrvatska je zauzela 6. mjesto i već je ranije osigurala učešće na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre.

Najefikasniji kod Hrvatske bio je Luka Stepančić s 5 golova , a kod Danaca Ekgberk sa 6 pogodaka.

26. travanj 2024 13:26