Hrvati zabijaju i u Europskoj ligi: Zaboravljeni napadač srušio Marseille na Velodromu

Piše D  /  13.12.2018., 08:12h

Olympic Marseille i Apollon odigrali su utakmicu za prestiž u posljednjem kolu skupine H Europske lige. Oba kluba su već ispala jer su Frankfurt i Lazio osigurali prolazak u nokaut fazu.

Ali, navijači slavnog francuskog kluba doživjeli su novi šok na svom Velodromu jer ih je ciparska momčad pobijedila s 1:3. Junak gostiju bio je pomalo zaboravljeni hrvatski napadač Anton Maglica koji je postigao dva pogotka.

Prvi je zabio za vodstvo Apollona iz penala u 8. minuti, a prethodno je Kamara oborio Schembrija pri čemu je mladi francuski bek zaradio i crveni karton. No, iako su bili s igračem manje Marseille se nije predavao te nakon samo dvije minute dolazi do poravnanja preko Thauvina.

Ali, Anton Maglica je imao svoj dan te je u 30. minuti ispratio sjajan centaršut Stylianoua i lijepo glavom pogodio za novo vodstvo Ciprana. Konačan rezultat postavio je asistent Stylianou za 1:3.

Maglica je igrao za pobjedničku momčad do 71. minute, a Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za Marseille.

Podsjetimo, Anton Maglica je igrao za Osijek i Hajduk, a iz splitskog kluba je prije četiri sezone prešao u Apollon. Ove sezone je za viceprvaka Cipra odigrao osam susreta i zabio dva gola u domaćem prvenstvu. U Europa ligi ima tri pogotka ako na ova dva dodamo i onaj Baselu u kvalifikacijama.