Hrvati pobijedili i Tunis te se plasirali u polufinale Svjetskog prvenstva

Piše D  /  25.07.2019., 10:07h

Hrvatska U-21 rukometna reprezentacija nastavlja svoju dominaciju na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj. Mladi Kauboji su u četvrtfinalu porazili Tunis s 27:24 i tako nastavili pobjednički niz na ovom prvenstvu od 7 utakmica i isto toliko pobjeda.

Činilo se na početku kako će to biti težak zadatak za izabranike Davora Dominikovića jer je Tunis u nekoliko navrata vodio s dva gola razlike, ali pred kraj prvog poluvremena Hrvati se bude, pojačavaju igru u obrani te odlaze na odmor s lijepim vodstvom od 13:9.

U drugom poluvremenu Hrvati su nastavili s jakom obranom i nisu dopuštali Tunižanima da smanje zaostatak. No, sedam minuta do kraja, popustila je malo koncentracija Hrvata i Tunižani prilaze na samo minus 2 (24:22). No, kada je bilo najpotrebnije, pojavljuje se Jaganjac koji sa svoja dva vezana pogotka vraća četiri gola prednosti.

Na kraju je Hrvatska bez veće drame slavila s 27:24 i prošla u polufinale.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Ivan Martinović s 9 golova, a veliki doprinos dali su Jaganjac, Šarac i Mileta s po 5 pogodaka. Vratar Ivan Ereš ponovno je bio sjajan s 9 obrana, a neke su bile u ključnim trenucima kad se lomila utakmica.

U polufinalu, u subotu, će Hrvatska igrati protiv Portugala koji jeu četvrtfinalu svladao Sloveniju s 26:25.

Ranije danas saznali smo i drugi polufinalni par, a to je Francuska - Egipat.

15. travanj 2024 21:40