Hazard i Lukaku razbili Tunis u utakmici s najviše pogodaka

Piše D  /  23.06.2018., 04:06h

Istina igrali su protiv dvije slabašne reprezentacije. Najprije Panama, a danas Tunis, ali Belgijance je užitak gledati na Svjetskom prvenstvu.

Danas su Crveni Vragovi (doduše, danas su bili u žutoj garnituri)  pokazali zašto se protiv njih ne smije igrati otvoreno, kao što je to Tunis uradio. Napunili su im mrežu do vrha i potopili ih s 5:2. Svaka čast i Tunižanima na hrabroj igri i što su nam priredili utakmicu s najviše golova na dosadašnjem Mundijalu.

Izabranici Roberta Martineza poveli su već u 6. minuti. Hazard je oboren u šesnaestercu i sam pogodio za rano vodstvo.

Nakon njega budi se i Lukaku koji koristi asistenciju Martensa u 15. minuti i povećava na 2:0.

No, već u sljedećem napadu otkrili su Belgijanci možda svoju najslabiju točku- prekide. Dylan Bronn je pogodio za smanjenje prednosti Belgijanaca.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Lukaku postiže svoj drugi pogodak za 3:1. Bio je ovo 4. gol za napadača Man. Uniteda i izjednačio se na vrhu ljestvice strijelaca s Cristianom Ronaldom.

U 51. minuti Hazard pokazuje zašto je jedan od najboljih nogometaša današnjice. Sjajno je primio loptu, prevario vratara i zabio za visokih 4:1.

Batshuayi koji je dobio priliku u nastavku, morao se dokazati Martinezu, te je i on nakon nekoliko promašaja zatresao mrežu Tunižana u 89. minuti.

Za konačnih 5:2 i utakmicu s najviše golova, zaslužan je Kharzi golom u trećoj minuti nadoknade.

Ovom pobjedom Belgija je osigurala plasman u osminu finala.