Hajduk uz dosta muke svladao poluamatersku maltešku momčad: Igra Hajduka se mora drastično popraviti

EL: Gzira United - Hajduk Split 0:2

srp 09, 2019

Gyrcso i Dolček donijeli teško izborenu pobjedu Hajduka

Nogometaši Hajduka slavili su u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige s 0:2 protiv malteške Gzire United i tako sa sigurnom zalihom iščekuju uzvratnu utakmicu u Splitu i prolaz u 2. pretkolo.

U ranoj fazi utakmice i nismo vidjeli previše prilika. Hajduk je očekivano bio bolji, ali Maltežani su postavili snažan obrambeni bedem kojeg Splićani nisu uspijevali probiti.

U 37. minuti bilježimo i prvu veliku priliku za Hajduk. Jradi je sjajnom solo akcijom s desne strane prošao u sredinu i lijepo uposlio Gyurcsa koji iz dobre pozicije puca preko gola.

Pojačao je Hajduk nalete pred kraj poluvremena, a to im se isplatilo u 42. minuti. Gyurcso je želio ubaciti loptu u sredinu, a Jefferson rukom zaustavlja loptu i sudac nema težak posao da pokaže na bijelu točku. Gyrcso je preuzeo odgovornost, a vratar mu uz pomoć vratnice brani udarac. Ipak Mađaru se lopta sretno odbija i Gyrcso zabija u praznu mrežu za 0:1 Hajduka.

Morali su se Maltežani u drugom dijelu malo otvoriti i mislilo se kako će to pomoći Hajduku. No, Gzira prva opasno prijeti. Kone je pobjegao iza leđa Hajdukove obrane i primio odličnu dugu loptu. Domaći napadač bio je potpuno sam ispred Duke, ali je pucao ravno u vratara Splićana.

U 75. minuti domaćini su čak i zatresli mrežu, ali gol je opravdano poništen zbog zaleđa. Sedam minuta kasnije nova velika prilika za domaćine. Jurić je u pokušaju izbiti loptu, ali je pogodio Konea koji je prošao još jednog Hajdukova igrača, no Duka na vrijeme izlazi i zatvora kut i od svega domaćini samo dobivaju korner.

Do kraja se Hajduk uspio obraniti, a u posljednjoj, šestoj minuti sudačke nadoknade Dolček je iz konta napada postavio konačnih 0:2. Iz Hajduka mogu biti zadovoljni rezultatom jer s Malte nose sigurnu pobjedu pred uzvrat u Splitu, ali igrom nikako. Ona se mora drastično popraviti jer je nedopustivo da se Splićani muče s poluamaterskom momčadi.

Article_Bottom_970x250