Hajduk uz dosta muke došao do pobjede u 97. minuti, Inter će se sigurno žaliti zbog suđenja

Piše D  /  05.06.2020., 10:06h

Duga pauza bez igranja se osjetila na nogometašima obje ekipe koji su mlako ušli utakmicu u kojoj nismo vidjeli previše uzbuđenja u ranoj fazi. No, zato je uzbuđenja bilo u nastavku.

U 24. minuti najveća prilika na utakmici i to za Splićane. Obrana gostiju je loše reagirala, a Jairo je ukrao loptu te sjajno prešao čuvara i izašao jedan na jedan s vratarom Markovićem. Ali, gostujuću vratar vrhunskom reakcijom čuva svoju mrežu.

Kazna za taj promašaj stigla je u 37. minuti kada Mamut iz velike daljine pogađa iz slobodnog udarca za vodstvo Intera 0:1. Iako je lopta neugodno odskočila ispred vratara Posavca, ovaj gol svakako njemu ide na dušu jer je morao bolje odreagirati.

Par minuta kasnije ponovno Mamut prijeti i to sa 60 metara. Vidio je da je Posavec istrčao s gola i odlučio se na šut, ali se vratar Hajduka u posljednji trenutak vratio i spriječio vjerojatno jedan od najljepših golova u povijesti HNL-a.

Nastavak susreta donosi novu veliku priliku za Jaira, ali ovo nije bila večer Hajdukovog Brazilca. Ovaj put je uspio je s tri metra prebaciti gol.

Od 55 do 60. minute: Nevjerojatna situacija. Hajduk dolazi do penala nakon duge provjere VAR-a. Prvo se pregledavalo je li Soldo igrao rukom nakon udarca Jradija, no onda je bilo sumnjivo je li Juranović ubacio loptu na vrijeme s desne strane prije nego što je lopta izašla van. VAR je ustanovio kako je to bio slučaj, nakon Juranovićevog dodavanja je Jradi pucao, Soldo je igrao rukom, Inter je dobio crveni, a Hajduk penal. Penal je izveo Caktaš, Matković je obranio, no penal se ponovio jer je Matković prije udarca otišao ispred gol-linije. Caktaš je bio precizan u drugom pokušaju i uspio  izjednačiti rezultat"

O ovoj situaciji s ponavljanjem jedanaesterca će se dugo pričati. Pravila kažu kako se penal mora ponoviti ako vratar prije izvođenja izađe s gol-linije, ali to se rijetko, rijetko sudi.

S igračem više, Hajduk je očekivano bio bolji na teren, nekoliko su puta došli u opasnu situaciju pred golom gostiju, ali je nedostajala kvalitetna završnica. Inter je hrabro odolijevao naletima ‘bilih‘ sve do sedme minute sudačke nadoknade (inače, sudac Lovrić je susret produžio za 9 minuta) kada Dimitrov glavom pogađa za konačnih 2:1.

I ova situacija se gledala na VAR-u, a sporno je bilo je li postojao prekršaj nad Mlinarom. No, na kraju se gol nije poništio i Hajduk je slavio.

20. travanj 2024 18:37