Hajduk dobio crveni pa potopio Inter

Piše D  /  25.07.2020., 09:07h

Hajduk je jedno od lošijih sezona u povijest okončao pobjedom nad već ispalim Interom, koji je izgubio i 15. utakmicu zaredom u prvenstvu. Utakmica će se pamtiti i po činjenici da je Hajduk svoja prva dva gola zabio s igračem manje.

U vrlo slabom prvom dijelu gotovo da nije bilo prilika, tek pokušaj Andrića u 44. minuti kojeg je obranio vratar Posavec, dok je u 39. minuti Caktaš iz blizine pucao pored vrata.

U 50. minuti Splićani su ostali s igračem manje nakon isključenja Marija Vuškovića, koji je u samo dvije minute dobio dva žuta kartona, no Hajduk je ipak poveo u 57. minuti kada je veliku pogrešku obrane Intera iskoristio Mijo Caktaš i došao do svog 19. gola u sezoni.  U 64. minuti Hajduk je povećao vodstvo nakon što je branič Intera Damir Grgić pogodio vlastitu mrežu u pokušaju da očisti ubacivanje Dolčeka.

U 73. minuti isključen je i igrač Intera Nikola Soldom, a dvije minute kasnije na asistenciju Jaira Caktaš dolazi do svog 20.gola, čime je na ljestvici strijelaca preskočio Marića iz Osijeka.  U sudačkoj nadoknadi Jradi je s 20 metara pogodio za 4-0, a počasni gol za Inter dao je Komnen Andrić iz slobodnog udarca.

Hajduk je sezonu okončao kao peti s 60 bodova, 20 manje od prvaka Dinama, dok je Inter zadnji sa samo 17 bodova.

Susret se igrao na ŠRC Zaprešić, a sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Caktaš (57), 0-2 Grgić (64ag), 0-3 Caktaš (75), 0-4 Jradi (90+2), 1-4 Andrić (90+4).