Hajde lijepo kući pa se dodajite do mile volje: Rusija izbacila Španjolsku nakon penala

Piše D  /  01.07.2018., 06:07h

Očaj od utakmice odigrali su Rusija i Španjolska. Prvi su igrali totalni bunker, a drugi se do beskonačnosti dodavali. Nakon regulranog dijela i produžetaka bilo je neriješeno 1:1. Španjolska je povela autogolom, a Rusija izjednačila iz penala.

U lutriji jedanaesteraca bolje su se snašli Rusi koji mogu slaviti Akinfeeva što ih je odveo u četvrtfinale.

Španjolska dolazi do vodstva već u 12. minuti kada iskusni Sergej Ignjašević zabija autogol. Asensio je iz prekida tražio Ramosa, a branič Rusije je pratio samo nogometaša Real Madrida, nije gledao u loptu i ona ga pogađa s leđa te vara Akinfeeva.

Onda je uslijedilo ono čega smo se pribojavali. Uspavanka Španjolaca koji su u potpunosti ‘sakrili‘ loptu Rusima, a nisu imali ni najmanju namjeru ići po drugi pogodak.

No, takva igra im se i osvetila. U 41. minuti korner za Rusiju kojeg izvodi Samedov. Sjajni Artem Dzjuba je najviši u skoku, a njegov udarac rukom zaustavlja Pique. Penal čist kao suza, a u gol ga pretvara upravo Dzjuba za ‘eksploziju‘ Lužnjikija. Njegov treći pogodak na Mundijalu.

Španjolci su u drugo poluvrijeme odlučnije krenuli. Veliku priliku je imao Alba kojeg pogađa lopta, ali Akinfeev brani.

Ali, osim te ‘slučajne‘ prilike, malo smo vidjeli u nastavku. Španjolci su kružili, a Rusi čekali priliku iz polukontri. Zanimljivo već u 65. minuti ruski izbornik je izvršio sve tri promjene, a nije bio suočen s ozljedama. Kao da je znao da će se igrati produžeci, a u njima, po novim pravilima, ima još jednu izmjenu. Zadnjeg je izveo Dzjubu, a ubacio Smolova što je značilo taktiku da će Rusi ići samo na kontranapade.

Tko god kaže da Španjolci igraju lijep nogomet, taj je velika budala. Ovo kako je Furija igrala danas je prava uspavanka. Milijun dodavanja između Ramosa i Piquea, bez ikakve ideje u napadu.

Doduše, i Rusi su igrali antinogomet. Klasični bunker sa svih 10 igrača u 25 metara od svog gola.

Mogla se iskoristiti slavna komentatorska pošalica: „Zanimljivije je gledati svježe ofarban zid kako se suši, nego li ovu utakmicu.“

Čak su i španjolski navijači počeli zviždati svojoj reprezentaciji za prikazanu igru.

Tek u 85. minuti konačno malo uzbuđenja. Iniesta je pucao s ruba kaznenog prostora, ali njegov, a kasnije i Aspasov udarac brani Akinfeev.

Na kraju je ostalo 1:1 i otišlo se u produžetke. Uslijedilo je još pola sata patnje.

U drugom produžetku tek prva spomena vrijedna prilika kada je Rodrigo pobjegao čuvarima, ali Akinfeev još jednom sjajno brani i pobjednika će odlučiti penali.

A tamo se u velikog junaka promakao Akinfeev koji je obranio udarce Kokeu i Aspasu i odveo Rusiju u četvrtfinale. Tamo će domaćini igrati protiv boljeg iz susreta Hrvatska – Danska.

26. travanj 2024 10:32