Gorica i Hajduk podijelili bodove

Piše D  /  13.03.2021., 07:03h

Domaćini su poveli u 6. minuti autogolom Nihada Mujakića, a Hajduk je do boda došao golom Atanasova u 45. minuti. Mogao je na kraju osvojiti i sva tri boda, ali i ostati bez ijednog da je bilo malo više koncentracije na obje strane.

Hajduk je u Veliku Goricu stigao s nadom da će prvi put od kad je Gorica prvoligaš uspjeti slaviti na njezinom terenu, ali već na samom početku našao se u minusu. Matar je prošao po lijevoj strani i dobro  zavrnuo u sredinu. Na lopti je bio Mujakić koji kao da nije znao što bi s njom pa ju je na kraju komičnom reakcijom skrenuo u vlastiti gol, prenosi Index.

Hajdukov trener Paolo Tramezzani rekao je u najavi utakmice da je konačno imao tjedan dana za pripremu susreta, ali njegova momčad je u prvom poluvremenu izgledala očajno. Mučili su se gosti s najjednostavnijim dodavanjima, slali su lopte u bunar i griješili na svojoj polovici, ali na njihovu sreću Gorica nije bila previše napadački orijentirana.

Ipak, u 25. minuti morala je povesti 2:0 kad je Lovrić sjajno ubacio iz slobodnog udarca, Steenvoorden je bio prvi na lopti, ali je katastrofalno reagirao i pucao pokraj gola. Sve do 45. minute Hajduk je bio potpuno bezopasan uz jedan jedini udarac na gol da bi iz drugog uspio izjednačiti.

Todorović je probio desnu stranu i ubacio u sredinu, Livaja nije stigao na loptu, ali je ona došla do potpuno samog Atanasova na drugoj stativi koji zabija u prazan gol za 1:1.

U nastavku puno bolja utakmica. Hajduk je najbolju šansu na utakmici imao u 53. minuti kad je Kačaniklić pobjegao obrani Gorice i idealno poslužio Jaira koji u čistom ziceru puca ravno u Banića. Akciju prati Todorović kojemu se lopta odbija u noge, ali Hajdukov bek pogađa nekoga u bloku.

Četiri minute kasnije Lovrić je prošao po lijevoj strani i uputio oštar udarac u suprotni kut, no Kalinić odličnom reakcijom spašava gol. U nastavku akcije Špikić spušta loptu Suku koji s desetak metara tuče pokraj gola.

Bilo je to razdoblje bolje igre Gorice koja je mogla i morala povesti u 63. minuti. Matar je izvrtio Simića na rubu kaznenog prostora i savršenom loptom našao Lovrića na 11 metara od gola. Najbolji igrač Gorice natrčao je na loptu, Kalinić tu nije imao šanse, ali je Lovrić u čistom ziceru pogodio stativu.

U završnici susreta Gorica je pokušala doći do sva tri boda. Zadnju šansu na susretu imao je Junior Martinsson, ali je u 85. minuti u jako dobroj situaciji tukao visoko preko gola.

Hajduk se ne vraća u Split nego ostaje u Zagrebu budući da ga već u utorak na istom mjestu protiv istog protivnika čeka susret četvrtfinala Kupa.