Gold Cup - Pobjede Kostarike i Haitija

Piše D  /  17.06.2019., 12:06h

Haiti je u susretu 1. kola B skupine u San Joseu pobijedio Bermudu sa 2-1, dok je u istom gradu Kostarika bila uvjerljiva protiv Nikaragve pobijedivši sa 4-0.

Kostarika je do pobjede došla pred 20.000 gledatelja, većinom svojih navijača, a golove su zabili Oviedo (7), Borges (19), Aguilar (45+1) i Cruz (75).

U drugom susretu Haiti je u nastavku susreta okrenuo rezultat i otvorio prvenstvo CONCACAF-a pobjedom 2-1. Bermuda je povela u posljednjim trenucima prvog dijela golom Leverocka, a u nastavku susreta oba gola za Haiti zabio je  Pierrot (54, 66).

U susretima 2. kola, 20. lipnja sastaju se Nikaragva - Haiti, te Kostarika - Bermuda.

Prvenstvo CONCACAF-a se održava u SAD, no od 31 utakmica po dvije će se igrati u San Joseu (Kostarika), te Kingstonu (Jamajka).

Naslov prvaka Gold Cupa brane Amerikanci, a najuspješniji su Meksikanci sa sedam naslova prvaka.

25. travanj 2024 03:53