Giroud obilježio 5. rundu Lige prvaka potopivši Sevillu u Andaluziji

Piše D  /  02.12.2020., 11:12h

Junak susreta bio je Olivier Giroud koji je zabio četiri pogotka, od čega je uspio u mrežu pospremiti savršeni hat-trick (pogodak s obje noge i glavom) i iznudi penal za svoj četvrti gol.

Od prve minute vidjelo se da je Chelsea s više želje ušao u ovu utakmicu kako bi osigurao prvo mjesto u skupini, a prvu priliku stvorili su već u šestoj minuti utakmice.

Kovačić je sa sredine terena proigrao Azpilicuetu na lijevoj strani obrane Seville, a Španjolac se dobro snašao i proigrao za Pulišića koji je čekao u kaznenom prostoru. Pulišić je primio loptu i uspio zapucati po golu, ali je udarac otišao malo pored gola.

Dvije minute kasnije svoj prvi gol na utakmici zabio je Olivier Giroud. Chelsea je oduzeo loptu na sredini terena i veznjaci su povukli kontranapad, a kada su došli na 20-ak metara od gola domaće momčadi Havertz je proigrao Girouda koji je krasno zavrnuo loptu u dalji golmanov kut, prenosi Index.

U 19. minuti prijetila je Sevilla. Nakon ubačaja iz kornera došlo je do gužve u kaznenom prostoru, a igrači Seville više puta su prijetili golu Chelseaja, ali svi udarci završavali su u bloku. VAR, koji je sudio iz Nyona s 1800 kilometara udaljenosti, a ne sa stadiona, pregledavao je tu gužvu zbog mogućeg igranja rukom Christensena, ali nije dosuđen kazneni udarac za Sevillu. Do kraja prvog dijela više nismo vidjeli niti jednu izglednu priliku.

U drugom dijelu smo nakon devet minuta igre vidjeli prekrasan pogodak Girouda nakon asistencije Kovačića koji mu je gurnuo loptu iza leđa obrane. Prvo je pobjegao braničima, a onda je i sjajnim lažnjakom prevario golmana te iskusno zabio za 2:0.

Utakmicu se može podijeliti na periode u kojima je Giroud zabijao i na one u kojima je nije jer je od 54. minute do 74. kada je Giroud opet zabio prošlo 20 minuta jako loše igre obje momčadi.

Savršeni hat-trick

Da situacija ipak ne bude pretjerano mirna pobrinuo se francuski napadač koji je zabio svoj treći pogodak, ovoga puta glavom nakon ubačaja Kantea. Jedan gol zabio je lijevom, drugi desno nogom i treći glavom što znači da je zabio savršeni hat-trick.

Giroud je uspio iznuditi i kazneni udarac u 82. minuti nakon što ga je Sergio Gomez srušio u kaznenom prostoru. Kako bi zaokružio svoju sjajnu partiju uzeo je loptu i zabio za konačnih 4:0.

19. travanj 2024 20:17