Gimenez u finišu donio pobjedu Urugvaju i spasio Suareza od bijesa navijača

Piše D  /  15.06.2018., 04:06h

Urugvaj i Egipat odigrali su drugu utakmicu Svjetskog prvenstva u Rusiji i tako kompletirali prvo kolo skupine A. Nakon jučerašnje petarde domaćina Rusa u ovom susretu nismo vidjeli previše pogodaka, završilo je 1:0. Sve u svemu, ne baš uvjerljiva predstava Urugvaja koji je bio veliki favorit u ovoj utakmici pogotovo jer za Egipat nije nastupio Mohamed Salah.

Najzaslužniji što smo vidjeli taj rezultat bio je egipatski vratar El Shenawy koji je izluđivao velike urugvajske napadačke zvijezde Cavanija i Suareza. Pogotovo je loš u današnjoj utakmici bio napadač Barcelone koji iz nekoliko stopostotnih prilika nije uspio zatresti mrežu.

Prvu priliku je imao u 23. minuti kada nakon kornera sretno lopta dolazi do njega, ali s par metara pogađa samo spoljni dio mreže. U drugom poluvremenu Cavani dva puta fantastično gurnuo Suareza u kolosalne prilike, ali najbolji strijelac Urugvaja svih vremena nije imao svoj dan. El Shenawy je oba puta sjajno intervenirao.

Kada je vidio da od Suareza nema ništa, Cavani je uzeo stvari u svoje ‘noge‘. No, ni El Matador nije imao svoj dan. Prvo mu je egipatski vratar fantatsičnom paradom obranio dobar dalekometni šut, a kasnije je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu.

Kada već ne mogu mrežu zatresti skupocijene napadačke zvijezde, na red je došla taktika Atletico Madrida. Sanchez je u 89. minuti ubacio iz kornera, a stoper Gimenez nebeskim skokom glavom šalje loptu u mrežu za veliko slavlje Južnoamerikanaca.

Dvostruki bivši Svjetski prvaci tako su uz dosta muke došli do pobjede protiv oslabljenog Egipta, no najvažnije je kako su tri boda tu. Zanimljivo, Urugvajci su nakon davne 1970. i Mundijala u Meksiku došli do pobjede u svojoj prvoj utakmici.