Genijalna ideja: Čak 13 tisuća ‘navijača‘ uživo gledalo derbi

Piše D  /  23.05.2020., 07:05h

U 27. kolu Bundeslige Borussia Mönchengladbach na domaćem je terenu izgubila od Bayer Leverkusena 3-1.

Heroj pobjede gostiju bio je Havertz s dva gola, u sedmoj i 58. minuti, a treći gol Leverkusena zabio je Bender u 81. minuti. Jedini gol domaćina zabio je Marcus Thuram u 52. minuti.

No to nije bio najbitniji dio susreta. Iako se utakmice igraju bez gledatelja, na ovoj to nije bio slučaj. Barem ne u potpunosti.

Domaća momčad pokrenula je akciju da za 19 eura navijači mogu dobiti svog ‘gledatelja‘ na tribinama. Za tu svotu novca klub je isprintao njihove slike na kartonske lutke.

Novac od akcije ide u humanitarne svrhe, a 13 tisuća ‘navijača‘ bilo je na tribinama.

Među njima nisu ultrasi Borussije koji su na svom dijelu tribine ostavili poruku: "Nijema lica, kartoni podsjećaju: Nogomet bez navijača je ništa. Za Borussiju, protiv utakmica iza zatvorenih vrata", pišu 24sata.hr.

25. travanj 2024 01:55