Generalka za Europu: Široki remizirao protiv Želje na Pecari

Piše D  /  04.07.2019., 10:07h

Nakon poraza na domaćem terenu od Veleža (1:3) Goce Sedloski za početnu je postavu drugog pripremnog susreta na teren je poslao sastav Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Franjić, Babić, Jović, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin, dok je Željezničar istrčao u sastavu: Erić, Stevanović, Sipović, Osmanković, Stanić, Sadiković, Bojo, A. Zec, Mujezinović, Zajmović, Krpić.

Nakon kratkog početnog pritiska gostiju, nogometaši Širokog preuzeli su inicijativu koju nisu ispuštali do kraja poluvremena. Igrali su čvrstu obranu i lako su prenosili loptu na protivničku stranu terena, ali nedostajalo je preciznosti u završetku napada. Gosti su pokušali zaprijetiti iz kontri i prekida, ali nisu bili ništa uspješniji.

U odličnoj prilici u 40. minuti našao se Bagarić koji je bio neometan ispred Erića, ali nije uspio postići pogodak. Tri minute kasnije opet stopostotna šansa za Široki, sada je Franjić pokušao glavom, ali ponovno je izostala realizacija tako da se na odmor otišlo s rezultatom 0:0, piše JabukaTv.

Široki je bolje otvorio i drugo poluvrijeme, a Sedloski je nakon 15 minuta izmijenio gotovo cijeli sastav i već u 66. minuta Željezničar je došao do vodstva od 0:1 pogotkom Ramovića na asistenciju Veselinovića.

Široki je u nastavku s potpuno promijenjenom ekipom pojačao tempo igre i iz lijepe akcije domaćini su došli do izjednačenja. Pogodak je postigao Zvonimir Vukoja na asistenciju Alena Jurilja.

Podsjetimo, NK Široki Brijeg prvi susret kazahstanskim Kairatom u Europi igra 11. srpnja od 21 sat.

20. travanj 2024 04:29