Frankfurt nadoknadio zaostatak iz Lisabona i prošao u polufinale: Ante Rebić ostavio srce na terenu za njemačku momčad i asistirao za odlučujući gol

Europska liga

tra 18, 2019

Hrvatski krilni napadač ponajbolji igrač u povijesnoj pobjedi Frankfurta

Poznata su imena svih polufinalista Europske lige. U tri od četiri četvrtfinalna dvoboja, manje-više je sve bilo riješeno u prvim susretima, samo u onom između Eintracht Frankfurta i Benfice vidjeli smo neizvjesnost u uzvratu.

Benfica je u Lisabonu slavila s 4:2, ali ih je u uzvratu Frankfurt pobijedio s 2:0 i tako zbog golova u gostima prošao dalje. Bila je njemačka momčad bolja tijekom cijelog susreta, a posebno se isticao Ante Rebić koji je ostavio srce na terenu za svoju momčad.

Upravo je Hrvat bio začetnik akcije pri vodećem golu Frankfurta. Lijepo je ostavio loptu do Gaćinovića koji dobro gađa, ali pogađa vratnicu. Ipak lopta dolazi do Kostića koji je posprema u mrežu. Usporeni snimak je pokazao kako je srpski nogometaš bio u zaleđu nakon šuta njegovog sunarodnjaka, ali pomoćni sudac nije podigao zastavicu, a u Europskoj ligi nema VAR tehnologije i Frankfurt je vodio s 1:0.

Kostić je bio u očitom zaleđu i nevjerojatno je da to ni jedan od sudaca nije primijetio. Ali, je primijetio trener gostiju Bruno Lage koji se nije mogao smiriti na klupi te je zbog isključenja morao na tribine.

1:0 je bio i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku smo odmah vidjeli opasne nalete domaćina. U 67. minuti Rebić upisuje i asistenciju kada dodaje do Sebastiana Rodea koji odmjerenim udarcem matira Vlachodimosa za 2:0, rezultat koji vodi Eintracht u polufinale. Nije uspijevala Benfica ozbiljnije zaprijetiti domaćinima do finiša susreta kada Salvio pogađa vratnicu.

Na kraju je završilo 2:0 i Frankfurt je ostvario još jedan povijesni uspjeh plasiravši se u polufinale. Ante Rebić je odigrao cijeli susret za Frankfurt u kojem se nije štedio. Čak je u 80. minuti tražio od trenera da ga izvede zbog umora, ali Hutter to nije uradio. Bila je to pogreška austrijskog trenera jer je Rebić u 83. minuti dobio žuti karton i suspenziju za prvi susret polufinala.

OSTALI REZULTATI:

Chelsea - Sparta Prag 4:3 (5:3) Kovačić odigrao cijeli susret za londonsku momčad.

Napoli - Arsenal 0:1 (0:3)

Valencia - Villarreal 2:0 (5:1)

Article_Bottom_970x250