Francuzi uz pomoć tehnologija slomili žilavu Australiju

Piše D  /  16.06.2018., 01:06h

Veliki dan Svjetskog prvenstva u Rusiji započeo je utakmicom Francuske i Rusije. Najskuplja momčad u povijesti Svjetskih prvenstava vrijedna 1,08 milijardi eura uz dosta muke je opravdala ulogu favorita i pobijedila Australiju s 2:1.

Kao što se i očekivalo, Francuska je od samog početka nametnula svoj ritam. Držala loptu u nogama, ali što se tiče samih prilika i nisu nešto opasnije zaprijetili vratima Australije. Opasniji su Francuzi bili po svoja vrata. U 17. minuti nakon ubačaja Australijanaca, Tolliso je glavom umalo postigao autogol, ali Lloris fantastičnom reakcijom čuva svoju mrežu.

Na kraju se može reći kako to ni nije bilo previše zanimljivo poluvrijeme. Više se očekivalo od najskuplje reprezentacije svijeta i jednog od najvećih favorita na ovom Svjetskom prvenstvu.

No, u drugom poluvremenu Antoine Griezmann uzima stvari u svoje ‘noge‘. Napadača Atletico Madrida ruši u kaznenom prostoru branič Australije, a sudac u povijesnom trenutku uz pomoć VAR tehnologije daje bivšim svjetskim prvacima jedanaesterac. Griezmann je u 57. minuti preuzeo odgovornost i sigurno doveo Francuze u vodstvo.

No, slavlje ‘Galskih pjetlova‘ nije predugo trajalo. Tri minute kasnije dosuđen je jedanaesterac za Australiju. Ovog puta nije bilo potreban VAR za donošenje odluke jer je Umtiti iz samo njemu poznatih razloga rukom dirao loptu.

Kapetan Australije, Mile Jedinak, inače rodom Hrvat, donio je izjednačenje s bijele točke.

Za reprezentaciju Australije u ovom susretu su nastupila trojica igrača hrvatskih korijena. Uz Mili Jedinka, zaigrali su Tom Rogic i Tomi Juric.

Oduševili su Australijanci u ovom susretu svojoj borbenošću koja je izluđivala francuske zvijezde. Odabranici Didiera Deschampsa jednostavno nisu mogli naći prolaz do Ryanovog gola.

No, Francuska je prevelika momčad i maltene iz ničega dolaze do novog vodstva. Pogba se u 81. minuti našao okružen protivničkim braničima i uz dosta sreće lopta se od gredu odbija tik preko gol linije. Ovog puta pogodak je Francuzima dodijelila gol-tehnologija, a Pogbi je ovo bio deseti jubilarni pogodak u nacionalnom dresu.

Previše umorni Australijanci nisu mogli prirediti novi šok i na kraju je ostalo 2:1. Minimalna, ali vrijedna pobjeda Francuza u Kazan Areni.

01. svibanj 2024 23:45