Francuzi o finalu Davis Cupa: ´Hrvatska je drugi kalibar, teška artiljerija´

Piše D  /  17.09.2018., 11:09h

Francuzi su to napravili puno lakše od Hrvata, pobijedivši Španjolce u prva dva dana, tako da nije bilo potrebe za dramom u nedjelju. Hrvatska je s druge strane svoj plasman ostvarila nakon što je Borna Ćorić u odlučujučem petom meču pobijedio Francesa Tiafoea u pet setova.

"Teška artiljerija"

Mediji u Francuskoj slave uspjeh svoje reprezentacije, ali se polako okreću finalu i analizi Hrvatske. Najviše je hvalospjeva napisao francuski Eurosport koji kaže kako je Hrvatska drugi kalibar u odnosu na Francuze, prenosi Index.

"Izbornik Francuske Yannick Noah uspio je stvoriti ujedinjenu skupinu igrača, ali to neće biti dovoljno u studenom protiv Hrvatske koja je ekipa drugačijeg kalibra. Otkada je Noah izbornik, Francuska nikad nije pobijedila top 10 igrača u Davis Cupu. Sada im dolazi Marin Čilić. A zastrašujuća je činjenica kada dodamo da je drugi igrač Hrvatske Borna Ćorić. Sazrio je, trenutno je 18. na ljestvici, bolje plasiran od svih Francuza. Dolazi teška artiljerija", piše Eurosport.

Lucas Pouille najbolje je plasirani francuski tenisač na 19. mjestu. Ali odmah je iza Richard Gasquet na 25. i Gilles Simon na 39. mjestu. Hrvatska dva najbolja tenisača su bolja od svih francuskih, ali najveća razlika između dvije ekipe je što Francuzi imaju 6,7 tenisača u singlu koji su tu negdje po kvaliteti. Tako dok dođe do ozljeda Tsonge i Monfilsa koji imaju problema cijelu sezonu, kvalitetne zamjene su ovdje. S druge strane, Hrvatska ide onoliko koliko dobije od Čilića i Ćorića, zamjene za njih ne postoje.

L‘Equipe s druge strane ističe kako se dvije zemlje ponovno sastaju u finalu. Posljednje je bilo ono najveće, finale Svjetskog prvenstva u nogometu, gdje je slavila Francuska.

"Izgleda da Francuska i Hrvatska više ne mogu jedni bez drugih. Nakon finala Svjetskog prvenstva, sada će igrati u finalu Davis Cupa od 23. do 25. studenog, navjerojatnije u Lilleu.

"Francuska-Hrvatska, ne treba nam ništa više!"

Sports.fr oduševljeno najavljuje novi dvoboj dvije velike sportske nacije:

"Ovo rivalstvo je već postalo legendarno, pogotovo nakon Svjetskog prvenstva u nogometu. Svi članovi Davis Cup reprezentacije jedva čekaju ovaj dvoboj. S dobrim razlogom, pogotovo jer igraju kod kuće. Francuska-Hrvatska, ne treba nam ništa više!"

Mjesto odigravanja finala još nije poznato, ali najavljuje se Lille, veliki stadion gdje stane 20 000 navijača. Tamo su osvojili naslov prošle godine protiv Belgije, tako da nema razloga da se ponovno ne igra tamo. U svojoj povijesti, Francuzi imaju 10 Davis Cup naslova, ali prije onoga iz 2017., posljednji su osvojili još 2001. godine.

10. svibanj 2024 03:17