Francuska ponovno uz pomoć braniča do finala: Umtiti donio veliko slavlje Galskim pijetlovima

Francuska - Belgija 1:0

srp 10, 2018

Francuska u finalu čeka pobjednika iz susreta Hrvatske i Engleske, a Belgija čeka gubitnika u utakmici za 3. mjesto

Francuska i Belgija odigrale su prvu utakmicu polufinala Svjetskog prvenstva u Rusiji. Francuska je u Sankt Petersburgu pobijedila s minimalnih 1:0, a junak Tricolora bio je branič Samuel Umtiti.

Sjajnu utakmicu odigrale su ove dvije ekipe. Puno atraktivnih poteza i dosta brza igra viđena je u prvom poluvremenu, ali ono čega je nedostajalo bili su golovi.

Bolji su bili Belgijanci u ranijoj fazi koji su imali dvije velike prilike preko Hazarda, te još jednu preko Alderweirelda čiji šut nakon kornera sjajno brani Lloris.

Nakon toga dolazi razdoblje bolje igre Francuza koji u 34' dolaze do velike prilike. Mbappe je sjajno iz prve vratio u sredinu Giroudu, ali ovaj traljavo šutira. Šest minuta kasnije Pavard nakon duplog pasa izbija sam pred Courtoisa, doduše dosta iskosa, te mu vratar Chelsea fantastično brani udarac.

Bez golova se otišlo na odmor, ali već početkom drugog poluvremena Francuska dolazi do vodstva.

U 51. minuti Griezmann ubacuje iz kornera, Umtiti bježi Fellainiju i pogađa za prednost 'Galskih pjetlova'.

Nakon toga Belgija preuzima inicijativu, ali nikako da probiju jaku francusku obranu. Fellaini je imao najbolju priliku u 65' kada njegov udarac glavom odlazi tik pored vratnice. Iako su konstantno bili pred francuskim golom, Crveni Vragovi i nisu previše prijetili. Na sljedeću veliku priliku čekali su do 80. minute kada topovski dalekometni šut Witsela sjajnom paradom brani Hugo Lloris.

Najbolji strijelac Belgije Rumelu Lukaku nije se vidio u ovoj utakmici. Snažni Varane i Umtiti su ga u potpunosti ukrotili.

Fizički predominantni Francuzi lako su odbili sve belgijske napade i prošli u veliko finale gdje čekaju boljeg iz sutrašnjeg susreta Hrvatske i Engleske.

Article_Bottom_970x250