Fantastično!!! Košarkaši Širokog s nevjerojatnih 56 razlike razbili Gradinu

Piše D  /  13.03.2019., 06:03h

Nakon što su u prošlom kolu upisali treći poraz u sezoni izgubivši na Pecari od Sparsa, košarkaši Širokog su u pretposljednjem 19. kolu prvenstva BiH upisali uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Gradine koju su razbili s

Očito je taj poraz od Sparsa naljutio Hercegovce koji su sav svoj ‘bijes‘ iskalili u ovoj utakmici.

Od samog starta Široki je bio u prednosti i vodio je utakmicu na svoj mlin. Puno su kvalitetnija momčad od Gradine, a to su im i u potpunosti pokazali u ovom susretu. Prva četvrtina je završena s plus 10 za goste (19:29), a u nastavku je uslijedilo razbijanje.

Ni u jednom trenutku momčad Danijela Jusupa nije popuštala, a na odmor odlaze s plus 21 (37:58). Nakon izlaska iz svlačionica, ‘namirisali‘ su Širokobriježani krv i bez milosti su rastrgali sve nade domaćina kako mogu barem pružiti neki otpor gostima.

U posljednji dionicu se otišlo s ogromnih plus 43 (49:92).

Nadali su se domaćini kako će Široki barem malo usporiti u posljednjih 10 minuta, ali to se nije dogodilo. Jednostavno, fantastično izgleda ova mlada momčad Širokog sastavljena od domaćih igrača koja ove sezone uživa u košarci. Velika je stvar za njih što ih trener Jusup dobro rotira, a i u ovom susretu je koristio svih 12 igrača koje je imao u zapisniku. Tko god uđe u igru, ima veliku želju da se dokaže, a to je najbolje osjetila Gradina koja je poražena s nevjerojatnih 56 razlike (63:119).

Široki je do pobjede predvodio nezaustavljivi Goran Filipović s 29 poena i 9 asistencija. Dvoznamenkasti su još bili Mateo Drežnjak 17, Filip Kraljević 13, Markus Lončar 11 (100% šut iz igre), Mateo Čolak 11 i Dario Drežnjak s 10 poena.

Kod Gradine je najefikasniji bio kapetan Milodrag Tanasilović s double-double učinkom od 24 koša i 10 skokova.

Ovom pobjedom Široki se vratio na prvo mjesto s istim omjerom kao i Zrinjski (16-3), a u posljednjem kolu će ova dva kluba na Pecari i odlučivati tko će s prve pozicije ići u play-off. Sudionici play-offa se već znaju, a to su Široki, Zrinjski, Spars i Sloboda, samo će se u posljednjem kolu odlučivati o prve tri pozicije između Širokog, Zrinjskog i Sparsa.

18. travanj 2024 13:42