Fantastični Zrinjski ponovno razbio Akademiju: Govedarica priredio ‘show‘ pod Bijelim Brijegom

Piše D  /  18.07.2019., 08:07h

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u drugo pretkolo Europske lige. Nakon što su u Skoplju potopili Akademiju Pandev s 0:3, u Mostaru je u uzvratu ostalo samo odrađivanje posla. Plemići su upisali novo slavlje, novo veliko slavlje od 3:0 i tako su se s ukupnih 6:0 plasirali dalje.

Kako će Zrinjski pod vodstvom Harija Vukasa ponovno biti najveći favorit za osvajanje Premijer lige BiH, pokazala je i današnja utakmica u kojoj je novi trener pokazao širok roster koristeći pet novih startera u odnosu na prvi susret.

Mostarci su kontrolirali utakmicu od samog početka. Nije Zrinjski htio žuriti već je strpljivo čuvao ostvarenu prednost, a i više je prijetio. Najveću priliku imao je Gojković koji je nakon prekida šutirao glavom, ali njegov udarac je zaustavljen na gol crti. U nastavku su Plemići i zatresli mrežu Makedonaca, ali pogodak Lendrića je opravdano poništen jer se napadač Zrinjskog nalazio u dubokom zaleđu.

Početkom drugog poluvremena Vukas je odradio prvi izmjeni, onu ključnu. Umjesto mladog Stanića ušao je Govedarica i Zrinjski je za klasu bio opasniji.

Već u 50. minuti pokazao je Milan Govedarica kako se nalazi u životnoj formi i kako će biti veliko pojačanje za Zrinjski. Prošao je lijepo po lijevoj strani i kao na pladnju dodao do Mandića koji rutinski dovodi Plemiće u vodstvo. Sjajna akcija...

Osam minuta kasnije Čirjak je pogodio vratnicu, a u nasatvku akcije Čurjurić šalje loptu visoko preko gola.

No, kako će Zrinjski ponovno do pobjede, potvrdio je sjajni Govedarica u 79. minuti. Primio je loptu na lijevoj strani i fantastično pogodio suprotni kut te od vratnicu poslao loptu u gol. Majstorija Govedarice za 2:0 Zrinjskog.

Do kraja susreta Zrinjski se nije zaustavljao, prvo je Mandiću gostujući vratar obranio čist zicer u kojem se mladi srpski reprezentativac svojom zaslugom i našao nakon sjajnog lažnjaka.

A, kako će i ova utakmica završiti identičnim rezultatom kao i u Skoplju, pobrinuo se Renato Gojković koji nakon prekida šalje loptu od vratnice iza gol crte za novih velikih 3:0.

Na kraju je završilo 3:0 i Zrinjski se tako s ukupnih 6:0 plasirao u drugo pretkolo Europske lige gdje će snage odmjeriti protiv nizozemskog Utrechta.

19. travanj 2024 14:27