Fantastični Musa srušio Island i Hrvatskoj osigurao prvo mjesto

Piše D  /  22.06.2018., 06:06h

Fantastičnu predstavu Nigerijaca vidjeli smo u drugom poluvremenu koja je s 2:0 pobijedila Island i ostala u igri da se dokopa osmine finala.

Vidjeli smo nekoliko loših poluvremena na ovom Svjetskom prvenstvu, ali ovo današnje prvo, bilo je vjerojatno najlošije. Skoro se ništa nije događalo.

No, u drugom se bude Nigerijci. Lakoćom su iz polukontri dolazili pred vrata Islanđana i poveli su u 49. minuti.

Sjajno je Moses povukao kontru, ubacio za Ahmeda Musu, koji prekrasno prima loptu i iz voleja zabija za 1:0.

Nakon još dvije-tri izgledne prilike Afrikanaca, ponovno postižu pogodak u 75. minuti i ponovno je Musa strijelac. Sjajno se probio lijevom stranom, izmiješao obranu i vratara, te zakucao za 2:0.

Imali su priliku Islanđani da se vrate u utakmici. Uz pomoć VAR-a dosuđen im je jedanaesterac u 82. minuti, ali njihova najveća zvijezda Sigurdsson šalje loptu visoko preko gola.

Na kraju sigurna pobjeda Nigerije koja je dodatno zakomplicirala tko će kao drugi putnik uz Hrvatsku ići u osminu finala. Ovom pobjedom Nigerijaca, Vatreni su najvjerojatnije prvi u skupini. Postoje matematičke šanse da ih Nigerijci maknu s te pozicije jer se gleda gol razlika, ali je teško, gotovo nemoguće očekivati da Afrikanci nanesu još jedan težak poraz Argentincima, a da Island potopi Hrvatsku. S obzirom kako će gotovo sigurno biti prvi, Dalić ima priliku da u posljednjem susretu u skupini izvede rezervnu momčad i da još malo odmori ključne igrače za osminu finala.

25. travanj 2024 18:12