Fantastični Mbappe uništio Messija i društvo

Piše Toni Raspudić  /  30.06.2018., 06:06h

Fantastičnu utakmicu odigrale su Francuska i Argentina. Ako je ovo pokazatelj kakve predstave možemo očekivati u osmini finala Svjetskog prvenstva, onda se ne možemo žaliti.

Iako nisu briljirali u grupnoj fazi, Francuzi su danas pokazali zašto je Hrvatskoj bilo dobro izbjeći ih. Pobijedili su Argentinu s 4:3, a veliki junak Francuza bio je Kylian Mbappe

Bolji su Francuzi bili tijekom cijele utakmice, a svoju dominaciju su odmah na startu pokazivali. Mbappe je radio najviše problema Argentincima. Prvo je u 8. minuti izborio slobodan udarac na 20-ak metara iz kojeg Griezmann pogađa gredu.

Nisu imali rješenja Gaučosi protiv mlade zvijezde PSG-a. Ono što im je uradio u 10. minuti, dugo će se pričati.

Messi je izgubio loptu koja dolazi do Mbappea, a ovaj pretrčava 70 metara, a tek ga Roja sustiže i ruši u svom kaznenom prostoru. Penal za Francuze.

Siguran izvođač bio je Antoinne Griezmann za 1:0 Francuske.

I u nastavku su Tricolori bili bolji. Izluđivali su Gaučose svojom brzinom i sjajnim polukontrama, no nisu uspjevali matirati Armanija.

I onda, iz ničega trenutak genijalnosti Angela Di Marije. Krilni napadač Argentine je u 41. minuti primio loptu na 30-ak metara, nitko ga nije čuvao, a nogometaš PSG-a zabija jedan od najljepših golova na Mundijalu.

Početkom drugog poluvremena ponovno šok za Francuze. Nakon prekida lopta dolazi do Messija koji se oslobađa čuvara i puca, a lopta pogađa Mercadoa i vara Llorisa za preokret Argentinaca. Dobro, možda se ne može reći kako ga je lopta baš pogodila jer se Mercado sjajno snašao.

No, nisu se Francuzi predavali, vodstvo Argentine ih nije previše uzdrmalo već su nastavili sa svojom igrom. Bili su bolji tijekom cijelog susreta i to je moralo doći na naplatu. I došlo je u 57. minuti i to na kakav način.

Ako je ono Di Marie bila majstorija, što reći za udarac Pavarda. Fantastičan volej i nestvarana putanja lopte za poravnanje rezultata 2:2.

Nakon toga na scenu je ponovno došao Mbappe. u 63‘ se sjajno sjurio prema argentinskom golu i groz noge Armaniju zabio za novo vodstvo Francuza.

Iskoristio je 19-godišnji francuski napadač šokiranost Gaučosa i pet minuta kasnije im zabija još jedan pogodak na dodavanje Griezmanna.

Izraz na Messijevom licu je odavao kako Argentina nema više snage za povratak. Iako su do kraja prijetili, išli na sve ili ništa, rezultat se nije mijenjao sve do 2. minute sudačke nadoknade kada Aguero na asistenciju Messija smanjuje na 4:3. No, vremena za izjednačenje nije bilo. Ostalo je 4:3 i Francuska je prvi četvrtfinalist.

Ponovno će se mnogo polemike voditi oko izbora Sampaolija u ovom susretu, jer argentinski izbornik danas ni minute nije dao Juventusovim napadačima Higuainu i Dybali.

25. travanj 2024 19:09