Fantastični Kane u 90. minuti donio pobjedu Englezima

Piše D  /  18.06.2018., 10:06h

Teže nego se očekivalo Englezi su došli do pobjede protiv Tunisa. Do trijumfa od 2:1 su Englezi došli u 90. minuti kada je Harry Kane svojim drugim pogotkom donio pobjedu u utakmici u kojoj su se njegove kolege doslovno obrukale nevjerojatnim promašajima.

Odlično su Englezi ušli u utakmicu i već u ranoj fazi počeli ozbiljno prijetiti Tunižanima. U 2. i 4. minuti Lingard i Sterling su imali velike prilike, no nisu uspjeli zatresti mrežu afričke momčadi.

No, u 10. minuti Englezi dolaze do vodstva. Stonesov udarac nakon kornera obranio je Hessen, ali Harry Kane je na pravom mjestu i posprema za vodstvo bivših svjetskih prvaka.

Nastavili su Englezi s napadima i nakon postignutog pogotka, obrana Tunisa je izgledala katastrofalno i pravo je čudo što već nije bio 4-5 golova u mreži Hessena.

No, kako to biva u nogometu, uslijedila je kazna. Iz praktički ničega Tunis dolazi do izjednačenja. Walker radi pravu glupost, udara protivničkog igrača u svom šesnaestercu i Tunis dobiva penal. Siguran izvođač u 31. minuti bio je Sassi.

Još dvije-tri stopostotne prilike promašili su Englezi u prvom poluvremenu, te se u svlačionice odlazi s neriješenim rezultatom. Čak 12 šuteva imala je momčad izbornika Southgatea, ali samo jednom su zatresli mrežu.

U drugom poluvremenu obrana Tunisa kao da se oslobodila straha od nastupa na Mundijalu. Nisu više bili toliko propusni kao u prvom dijelu. Englezi, iako i u nastavku puno bolji, nisu imali toliko velike prilike kao u prvih 45 minuta.

No, čudesni Kane ponovno spašava Engleze. U 90. minuti ponovno nakon prekida dolaze do pogotka. Maguire je prebacio loptu na drugu stranu, a napadač Tottenhama je ponovno na pravom mjestu i donosi očekivanu, ali preteško izborenu pobjedu engleskoj reprezentaciji.

23. travanj 2024 08:40