Fantastični Island zaustavio argentinski stroj, Messi promašio penal

Piše D  /  16.06.2018., 05:06h

Sjajnu utakmicu smo gledali u prvom poluvremenu. Iako su mnogi očekivali totalnu opsadu islandskog gola i nije baš tako bilo. Jesu Argentinci imali posijed lopte i bolje prilike, ali Island je pokazao što zna. Argentici su prvo zaprijetili u 8. minuti iz prekida gada branič Tagliafico puca pokraj gola.

No, već minutu kasnije na drugoj strani umalo da Islanđani kazne traljavost argentinske obrane, ali Bjarnason iz dobre pozicije silovito puca pokraj gola.

Nastavili su Argentinci s napadima, a bolju igru krunišu u 19. minuti. Rojo je pronašao Aguera u šesnaestercu, a omaleni napadač sjajno prima loptu, vara čuvara i zakucava pod gredu za 1:0 Gaučosa.

No, samo pet minuta trajala je prednost Argentinaca koji imaju čudesan napad, ali obrana im je daleko najlošija karika u momčadi. Koriste to Islanđani kada se lopta u gužvi odbija do Finnbogasona koji postiže povijesni prvi gol Islanda na Svjetskim prvenstvima.

U 40. i 42 tražili su Argentinci penale, no ni uz pomoć VAR-a sudac se nije odlučio pokazati na bijelu točku. U finišu poluvremena mogli su Islanđani i do vodstva kada se Gylfi Sigurdsson našao u dvije dobre prilike. Najprije mu je šut obranio Cabalero, da bi kasnije pucao pokraj gola.

U drugom dijelu totalna ofenziva Argentine. Stezali su taj obruč oko gola, padali kao pokošeni u šesnaestercu pokušavajući izvući taj penal. Na kraju su ga dobili u 62. minuti kada je Magnussson je pred golom gurnuo Mezu u naletu.

Naravno, Messi je stavio loptu na bijelu točku, ali fantastični islandski vratar Halldorsson brani udarac po mnogima najboljeg nogometaša današnjice.

Svi napadi Argentine svodili su se na Lea Messija, ali mega zvijezda Barcelone nije imala svoj dan. Nekoliko puta se izborio za dobru poziciju, ali nije uspijevao pogoditi u okvir gola. A ono što je išlo u mrežu ostalih Argentinaca skidao je fenomenalni Halldorsson. Na kraju je ostalo 1:1 u susretu u kojem je Messi bio najveći tragičar, a Halldorsson najveći junak Islanda.

25. travanj 2024 06:48