Fantastični Dinamo srušio i Anderlecht: Ovo je bio užitak za gledanje!

Piše Toni Raspudić  /  04.10.2018., 08:10h

Nakon što su razbili Fenerbahče u prvom kolu skupine D u Zagrebu s 4:1, nogometaši Dinama su svojim navijačima priredili još jednu večer za pamćenje. U Bruxsellesu je pao i Anderlecht s 0:2.

I Belgijanci su također bili u očajnoj formi, kao i Fenerbahče kada je dolazio u Zagreb, ali to nikako ne može umanjiti ovu priredbu Modrih koju je bio užitak gledati.

Domaćini su na startu susreta imali inicijativu, ali onda je uslijedilo deset čudesnih minuta Zagrepčana. Od 13. do 23. minute mogao je Dinamo do vrha napuniti mrežu Anderlechta, no zabili su samo jedan pogodak.

Prethodno us odlične prilike imali Gojak i Hajrović, ali mreža se nije tresla. No, u 19. minuti Najar griješi dodaje lošu loptu za Vranješa, a sve to prati napadač Modrih Petković koji prvi dolazi do lopte, a Vranješ ga ruši u kaznenom prostoru. Žuti karton i penal! Siguran izvođač najstrože kazne bio je Izet Hajrović.

U šoku je bio Anderlecht u tim trenucima, a Oršić je mogao brzinski dovesti Dinamo u veće vodstvo, no preslabo je pucao. U 23. minuti najljepša akcija večeri. Oršić je fantastično petom u mrtvu šansu ubacio Gojaka, ali ovaj puca ravno u vratara.

U finišu poluvremena Anderlecht dolazi do prve veće prilike. Dimata je pucao s vrha šesnaesterca, lopta se odbila od Dilavera i prevarila Livakovića, ali na sreću je otišla nekoliko centimetara pored gola.

Na startu drugog poluvremena Dani Olmo je pokazao zašto zaslužuje poziv u mladu španjolsku reprezentaciju. Čim se krenulo s centra, Olmo se sjurio prema protivničkom golu, a Vranješ ga ruši u posljednji trenutak i dobiva drugi žuti karton. Olmo je u nastavku pokušao iz tog slobodnog udarca, ali je Didillon krajnjim naporom spasio svoju mrežu.

Iako je Dinamo imao igrača više, Anderlecht je preuzeo inicijativu i neko vrijeme su pokušavali iz konstantnih prekida. No, kratko je trajala ta opsada Dinamovog gola.

Nakon toga opet je Dinamo bio taj koji je stvarao mrtve šanse. Oršić je ubacio za Hajrovića, ali njegov udarac na samoj liniji zaustavlja vratar. Gol-line tehnologija je pokazala kako su milimetri bili potrebni da lopta prijeđe crtu.

U nastavku je Gojak silovito šutirao, ali lopta uz pomoć Didillona odsjeda na gredi. Ipak bio je to samo uvod za ono što će se dogoditi u 68. minuti. Gojak je još jednom potegao s 20-ak metara, a lopta se odbija od igrača Anderlechta i ulazi u mrežu.

Do kraja susreta Dinamo je mirno i rutinski sačuvao prednost za još jednu veliku pobjedu i večer za pamćenje. Nova briljantna partija momčadi Nenada Bjelice za nova tri boda i sigurno prvo mjesto u skupini. U drugom susretu skupine D Fenerbahče je pobijedio Spartak Trnavu s 2:0.

19. travanj 2024 09:43