Fantastični Dinamo razbio Wolfsberger u drugom poluvremenu i došao nadomak nokaut faze

Piše D  /  26.11.2020., 08:11h

Rana faza utakmice je u potpunosti pripala domaćinima koji su diktirali tempo igre i bili puno opasniji.  Wolfsberger je do velike prilike došao u 16. minuti kada Leitgeb puca s ruba kaznenog prostora, ali Livaković je sjajno postavljen i brani taj udarac.

Iako su Austrijanci imali posjed lopte u nastavku nisu stvorili veću priliku, ali zato Dinamo jeste.

Zagrepčani se bude u finišu poluvremena i nevjerojatno je da nisu uspjeli doći do vodstva.

U kolosalnoj prilici se našao Petković nakon greške domaće obrane, ali hrvatski napadač umjesto da zakuca loptu iz sve snage, puca atraktivno petom i Kuttin brani taj pokušaj.

Za par minute se i Ademi našao u velikoj prilici, ali ponovno sjajni Kuttin brani pokušaj Dinamovog kapetana. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena još jedna ogromna prilika za Ademija kada mu je Gvardiol dodao povratnu loptu, a makedonski veznjak s desetak metara puca preko gola.

Ponovno je i početak drugog poluvremena pripao domaćinima, ali Dinamo se sada puno brže budi.

I u 60. minuti dolazi do vodstva preko Lovre Majera.

Nakon ubačaja s desne strane domaća obrana nije uspjela očistiti ispred svog gola, a na loptu natrčava Majer i zabija za 0:1. Bio je Kuttin na toj lopti, ali ona uz pomoć vratnice ulazi u mrežu.

U 64. minuti i Wolfsberger opasno prijeti preko Vizingera koji je sjajno povukao kontru, ali Livaković je još jednom na visini zadatka.

Unatoč toj prilici domaćina, bilo je vidljivo kako su Modri podigli igru na višu razinu, a rezultat toga je i pogodak u 74. minuti za 0:2.

Isplatio se presing Dinama i lopta dolazi do Ademija koji je i najzaslužniji za pogodak. Sjajno je prošao kapetan Modrih i u pravom trenutku dodao do Petkovića, a ovaj šalje loptu u praznu mrežu za zasluženih 0:2.

Do kraja susreta hrvatski prvak se svjesno povukao i prepustio loptu Austrijancima koji nisu imali rješenja u napadu protiv granitne modre obrane.

A, u sudačkoj nadoknadi Dinamo postavlja i konačnih 0:3. Ademi se još jednom upisao u asistente kada gura loptu do Luke Ivanušeca koji milimetarski precizno pogađa u sami kut za veliku pobjedu.

Dinamo se može pohvaliti i s još jednim briljantnim podatkom - jedina su momčad u Europa ligi koja još uvijek nije primila pogodak.

25. travanj 2024 13:56