Fantastični Dinamo do noga potukao slavni Fenerbahče

Piše Toni Raspudić  /  20.09.2018., 11:09h

Fantastičnu predstavu zagrebačkog Dinama vidjeli smo večeras na Maksimiru. Prvak Hrvatske je u Europskoj ligi do noga potukao slavni turski Fenerbahče s 4:1, a mogli su ‘Modri‘ i s većom razlikom potopiti Turke.

Istina, Fenerbahče je očajan ove sezone pod vodstvom Phillipa Cocua koji je neke prvotimce i odmarao za nadolazeći susret s Bešiktašem, ali to ne umanjuje modru rapsodiju na Maksimiru. Od samog starta Dinamo je dao do znanja kako se ne plaši velikog istanbulskog kluba i kako u Zagrebu želi svojim navijačima prirediti večer za pamćenje.

Nakon nekoliko uvodnih prilika, ‘Modri‘ su poveli u 16. minuti. Nakon kornera nastala je gužva u gostujućem šesnaestercu, a Gavranović vraća loptu do Šunjića koji ju kroz šumu nogu šalje u mrežu.

U 27. minuti Gavranović je primilo jednu dugu loptu, navukao trojicu čuvara na sebe i fantastično vratio petom za Hajrovića koji pogađa u bliži kut za 2:0. U nastavku je također Dinamo bio konkretniji, držali su loptu i konstantno išli po treći pogodak dok su Fenerbahčeovi nogometaši u najmanju ruku izgledali izgubljeno na terenu.

Ipak, na odmor se odlazi s tih 2:0 iako je Dinamo imao nekoliko dobrih prilika, a najbolju je imao Dilaver koji je pogodio vratnicu.

Početkom drugog poluvremena Fenerbahče preko Neustadtera smanjio na 2:1. Nakon kornera je Topal proslijedio loptu na drugu stranu na kojoj je sam ostao Neustadter i nije imao težak posao vratiti Fenerbahče u igru.

Ali, to je bilo sve što su Turci uradili na Maksimiru. U 57. minuti Dani Olmo koristi nevjerojatnu pogrešku Topala i Koybasia koji su se sudarili i ostavili loptu mladom Španjolcu, a on je dodaje do Hajrovića koji ju prosljeđuje u praznu mrežu.

Tri minute kasnije morao se i najbolji nogometaš Dinama upisati u strijelce. Stojanović je pronašao Olma, a ovaj vrhunski prizemnim udarcem matira Tekina za velikih 4:1.

U nastavku je još Šunjić pogodio gredu, a nakon toga smirio je Dinamo igru i rutinski priveo utakmicu kraju za jednu od najvećih pobjeda zagrebačkog kluba.

U drugom susretu Grupe D Spartak Trnava je pobijedila Anderlecht te tako nagovijestila kako ‘Modri‘ mogu lagano proći ovu grupu i plasirati se u nokaut fazu. Naravno, još je rano o tome govoriti, ali ovakav Dinamo to sigurno može.