FANTASTIČNA PREDSTAVA ZRINJSKOG Plemići razbili Akademiju Pandev u Skoplju: Hadžić, Mandić i Govedarica donijeli Mostarcima visoku prednost

EL: Akademija Pandev - Zrinjski Mostar 0:3

srp 11, 2019

Zrinjski će imati lagan posao da u Mostaru pred svojim navijačima sačuva stečenu prednost i da prođe u drugo pretkolo

Prva službena utakmica za trenera Zrinjskog Harija Vukasa nije mogla bolje završiti. Zrinjski je u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige na gostovanju u Skoplju razbio Akademiju Pandev s 0:3 i gotovo već osigurao plasman u drugo pretkolo.

Zrinjski je već u  četvrtoj minuti zaprijetio preko Staniše Mandića koji izlazi sam pred domaćeg vratara, ali ne uspijeva zabiti gol. Nekoliko sekundi kasnije mogla je Akademija Pandev kazniti Plemiće zbog tog promašaja, no na sreću Milovanovik ne stiže do lopte nakon opasnog ubačaja.

I to je ujedno bilo sve što smo vidjeli od makedonske momčadi u prvom dijelu. Tvrdnje Harija Vukasa, kako je Akademija atipična makedonska momčad koja teži nadigravanju, su bile u pravu. No, to se Makedoncima obilo o glavu jer ih je Zrinjski iskusno sačekao i iz kontri dotukao.

U 8. minuti sijevnula je kontra Plemića, a Kadušić sjajnim ubačajem s desne strane pronalazi usamljenog Irfana Hadžića koji s pet metara glavom lagano postiže svoj prvi pogodak u dresu s lentom i donosi vodstvo mostarskom klubu.

Zrinjski ej i nakon vodstva bio strpljiv i svjesno prepustio loptu gostima, koji nisu imali ideje u napadu. No, zato je Zrinjski znao što želi. Čim bi Akademija izgubila loptu u napadu Plemići su krećali u kontre, a u 28. minuti jedna je ponovno prošla.

Staniša Mandić ponovno izlazi sam pred domaćeg vratara i ovog puta ga vara za visokih 0:2 Zrinjskog.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a početkom drugog je Zrinjski zaprijetio preko Mandića i Čurjurića, no bez promjene rezultata.

Ipak, bolju igru Plemići krunišu i u 55. minuti kada Govedarica s vrha kaznenog prostora lijepim udarcem također postiže svoj prvijenac i donosi Zrinjskom ogromnih 0:3.

Zrinjski je lagano čuvao prednost sve do dvadesetak minuta do kraja kada se počinje osjećati umor kod Mostaraca, a domaćini konačno počinju prijetiti. Imali je Akademija nekoliko dobrih prilika, no Zrinjski se obranio, a u 79. minuti Plemići su mogli i do četvrtog gola. Lendrić je izašao u kontru i pokušao lobovati vratara, no lopta pada tik pored vratnice i odlazi u gol-aut.

U 85. minuti najbolja prilika za Akademiju, ali Brkić vrhunskom intervencijom uz pomoć grede brani udarac Dorieva i čuva svoju mrežu netaknutom.

Na kraju je ostalo tih visokih 0:3 i Zrinjskom će tako preostati lagan posao da u Mostaru pred svojim navijačima sačuva stečenu prednost i da prođe u drugo pretkolo. Vrijedi spomenuti kako je Zrinjski i u ovom susretu u Makedoniji također imao veliku podršku svojih vjernih navijača jer je 50-ak Ultrasa glasno tijekom čitave utakmice podrilo svoje ljubimce.

Drugi bh. predstavnik u Europi, Radnik iz Bijeljine također je imao odličan dan. Radnik je u Banja Luci u prvoj utakmici 1. pretkola Europske lige pobijedio Spartak Trnavu s 2:0 i tako postavio dobre temelje da osigura drugo pretkolo.

Nedim Mekić i Velibor Đurić su bili strijelci u pobjedi nad Slovacima koji su prošle sezone u 1. pretkolu Lige prvaka izbacili Zrinjski, a igrali su i skupinu Europske lige.

Još kada bi Široki Brijeg večeras na Pecari ostvario pozitivan rezultat protiv Kairat Almatyja, ovo će biti dan za pamćenje bosanskohercegovačkog klupskog nogometa.

Article_Bottom_970x250