Fantastična pobjeda Atletica nad Juventusom: Simeone u potpunosti nadigrao Allegrija

Piše D  /  20.02.2019., 11:02h

Atletico Madrid je u jednoj pravoj rovovskoj borbi u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na svom Wanda Metropolitano stadionu pobijedio Juventus s 2:0 i tako napravio sjajnu zalihu za uszvrat i odličnu priliku da se dokopa četvrtine finala.

Već u prvoj minuti okružili su nogometaši Atletico Madrida suca Zwayera tražeći penal. Griezmann je pucao iz teške pozicije, a Matuidi ga neoprezno đonom udara, ali njemački sudac je zaključio kako bi bilo prestrogo dosuditi kazneni udarac.

U 8. minuti zaprijetio je i Juventus preko Cristiana Ronalda. Portugalac je raspalio pravu bombu iz slobodnjaka s nešto manje od 30 metara, ali Oblak zaustavlja njegov udarac i šalje loptu u korner.

U 23. minuti Atleticu je dosuđen kazneni udarac kada je oboren Diego Costa, ali nakon pregleda VAR-a pokazalo se kako je kontakt bio van šesnaesterca, te su domaćini dobili samo slobodan udarac.

Bilo je to veoma tvrdo prvo poluvrijeme. Atletico je očekivano igrao grubo na granici prekršaja i nije dozvoljavao da se napadači Juventusa rastrče, a i s druge strane čvrsta obrana Stare dame je rutinski odbijala španjolske napade.

Početkom drugog poluvremena dvije stopostotne prilike za Atletico. Griezmann je u 50. minuti nakon pogreške Chiellinija došao do lopte i u kontru izbacio Diega Costu koji dolazi u situaciju jedan na jedan, ali očajno puca pored gola i propada ogromna prilika da Atletico dođe do vodstva.

U 53. minuti i drugi napadač Atletica se našao u velikoj prilici. Koke je sjajno proigrao Griezmanna  koji lobuje Szczesnyja, ali poljski vratar vrhovima prstiju dira tu loptu, dovoljno da ona odsjedne samo na gredi.

U 70. minuti treći Atleticov napadač Alvaro Morata (zamijenio Costu) trese mrežu Juventusa. Felipe Luis je sjajno ubacio, a Morata glavom zakucava loptu u mrežu. No, ponovno je VAR radio na štetu Atletica. Nakon pregledane snimke jasno se vidjelo kako je španjolski napadač rukom odgurnuo Chiellinija i došao do pozicije da zabije pogodak. Sudac je ponovno donio dobru odluku i poništio pogodak.

No, nastavio je Atletico s napadima i bilo je samo pitanje kada će momčad Diega Simeonea doći do vodstva. A to se dogodilo u 78. minuti kada se Gimenez nakon kornera najbolje snalazi i konačno donosi Atleticu 1:0.

Neobjašnjivo je pao Juventus u drugom poluvremenu, a Atletico je to još jednom iskoristio. U 83. minuti Mandžukić je imao najbolju namjeru da otkloni opasnost ispred svog gola, no na žalost dodao je samo do Godina koji iz teške pozicije pored Ronalda zabija za 2:0.

U 90. minuti je Jan Oblak fantastično spasio svoju mrežu kada je ispod grede obranio silovit udarac Bernardeschija. U sudačkoj nadoknadi Ronaldo se našao u sjajnoj prilici, ali glavom, iz doduše teške pozicije, pucao preko gola.

Bilo je to i posljednje uzbuđenje u ovoj teškoj i rovovskoj borbi u kojoj se bolje snašao Atletico Madrid.

U drugom susretu večeri Manchester City je pobijedio Schalke u gostima s 2:3

Građani su poveli u 18. minuti preko Aguera i činilo se kako će to biti još jedna rutinska pobjeda momčadi Pepa Guardiole. No, Schalke preokreće rezultat do kraja prvog poluvremena, dva puta je Bentaleb iz penala zabio za 2:1.

Ipak, u 85. minuti City i s igračem manje (isključen Otamendi) dolazi do poravnanja preko bivšeg igrača Schalkea Leroya Sanea, a u 90‘ i do preokreta kojeg donosi Sterling.

24. travanj 2024 14:02