Fantastična partija Zrinjskog: Plemići s novim trenerom potopili Tuzla City

Piše D  /  09.11.2019., 05:11h

Nakon loše forme u posljednjih pet susreta gdje su upisali samo jednu pobjedu i nakon tog šokantnog poraza od posljednje momčadi lige Zvijezde 09, Plemići su u 16. kolo Premijer lige ušli s novim trenerom.

Nenad Gagro je naslijedio Harija Vukasa i prvi ispit imao je u Mostaru protiv najvećeg iznenađenja prvog dijela sezone Tuzla Cityja, koji je također u blagom padu forme.

Na kišom natopljenom terenu Stadiona pod Bijelim Brijegom nije se mogla očekivati neka dobra igra, ali Plemići su sve demantirali i prikazali jednu od najboljih partija sezone. Slavili su s 4:0, a većim dijelom utakmice na terenu je postojala samo jedna momčad.

Zrinjski je stigao do ranog vodstva koje je u potpunosti promijenilo tijek utakmice. U 6. minuti Frane Čirjak je pucao, a lopta se na putu prema golu odbija od jednog gostujućeg igrača, vara vratara i trese mrežu.

I nakon vodstva Zrinjski je bio dominantniji na terenu, a nagrada za takvu igru dolazi u 34. minuti. Kunić je pobjegao obrani gostiju, njegov šut je pogodio defenzivca, a lopta je ponovno promijenila smijer i Fejzića uhvatila na krivoj nozi te odlazi u gol. Na kraju je (auto)gol pripisan Terziću.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti, ali nisu uspijevali ugroziti Brkića. U 64. minuti sve je bilo riješeno. Tičinović je pobjegao po desnoj strani, sjajno ubacio u sredinu, a Staniša Mandić bez većih problema trese mrežu za velikih 3:0.

Lijepu predstavu Plemića krunisao je Kristijan Stanić koji je u 80. minuti  ispratio sjajan centaršut Barišića i glavom pogodio za 4:0. Bio je to prvijenac u dresu Zrinjskog za mladog krilnog napadača.

Na kraju je i završilo s 4:0 i Zrinjski je na najbolji mogući način iskoristio promjenu trenera i novom pobjedom se približili vrhu ljestvice.

23. travanj 2024 17:31