Fantastična golijada Španjolske i Portugala: Hat-trick Cristiana Ronalda

Piše D  /  15.06.2018., 10:06h

Nakon ne baš pretjerano zanimljivih utakmica između Urugvaja i Egipta, te Maroka i Irana gdje smo sve zajedno vidjeli dva gola, večeras smo dočekali spektakl. Derbi Pirineja između Španjolske i Portugala pružio je najbolje od europskog nogometa, a završilo je najpoštenije, bez pobjednika 3:3.

Dva puta su Portugalci vodili, dva puta se vraćali Španjolci, preokrenuli rezultat i to u samo tri minute, ali Ronaldo svojim trećim pogotkom donosi bod Portugalcima.

Odmah na početku se nagovijestila golijada. U trećoj minuti Nacho ruši Ronalda u kaznenom prostoru, a najveći portugalski nogometaš svih vremena sam preuzima odgovornost i matira De Geu.

Veliku priliku imao je Portugal da poveća prednost u 22. minuti, ali Ronaldo je odlučio proigrati Guedesa koji se spetljao. Bolje da je igrač Real Madrida bio sebičan.

Samo dvije minute kasnije uslijedila je kazna. Diego Costa se otresao Pepea, promješao ostale braniče s nekoliko lažnjaka i sjajno pogodio za izjednačenje. Doduše, bila je to sporna situacija jer je napadač Atletica laktom u skoku udario Pepea. No, suci ni uz pomoć VAR-a nisu se odlučili dosuditi prekršaj.

Par minuta kasnije Isco je sjajno pucao, lopta se odbija od grede na gol liniju.

Ali, ovo je bila Ronaldova noć. Zvijezda Real Madrida ponovno je u finišu prvog poluvremena dovela Portugal u vodstvo. Ne baš snažan šut, ali De Gea katastrofalno griješi i poklanja susjedima drugi pogodak.

U nastavku su Španjolci silovitije krenuli. Podsjećali su na onu sjajnu generaciju iz 2010. Puno kratkih kombinacija oko protivničkog gola moralo je uroditi plodom. A zabili su u 55. minuti iz prekida nakon sjajno uvježbane akcije. Silva iz slobodnjaka za Busquetsa koji nalazi Costu u sredini i novo izjednačenje za Španjolce.

Tri minute kasnije Nacho koji je skrivio jedanaesterac iskupljuje se i to na kakav način. Savršen volej, a lopta od obje vratnice odlazi iza leđa Rui Patricia.

No, Cristiano Ronaldo nije se htio pomiriti s porazem na startu Prvenstva. U 85. minuti namjestio je loptu i iz slobodnjaka fantastično pogodio za konačnih 3:3.